Før kampen: Ranheim TF-2 - Tiller
Postet av Marius L. Larsen den 11. Okt 2019
Herrelaget tar turen til Ranheimsfjæra lørdag ettermiddag.
Oskar Stølan ønsker revansje mot Ranheim Toppfotballs nest beste spillere.
Ranheim TF 2 - Tiller IL
24. serierunde
Norsk Tipping-ligaen avdeling 5
Lørdag 12. oktober 2019 kl.14.00
EXTRA Arena (Ranheim)
Værvarsel til kampstart ifølge yr.no:
Lett regn, 6 grader, svak vind
Kampen oppdateres direkte på Twitter
De blåkledde fra Tillerbyen tar den relativt korte turen nordover til Ranheim for å spille mot bydelens nest beste spillere denne lørdagen.
Ranheim Toppfotballs andrelag kommer til å gi en tøff kamp om de tre poengene, og tett og jevnt ble det i motsatt oppgjør på TOBB Arena Sør rett før sommerferien.
Ranheim var det beste laget før pause og ledet således fortjent 1-0, men i andre omgang snudde kampbildet seg. Dessverre var ikke Tiller dyktige nok til å få med seg poeng.
Karlsen kan møte moderklubben
De har gjennom hele sesongen ligget i toppen av tabellen, men i det siste har ikke det gått helt på skinner for Ranheim TF 2.
Blåtrøyene står med bare én seier på sine seks siste kamper, og det var da de slo Brumunddal 5-2 på hjemmebane for tre uker siden.
I forrige kamp ble det et 3-0-tap for snart opprykksklare Rosenborg 2.
Det er ventet at Ranheim 2 nok en gang stiller med et sterkt mannskap med bestående av spillere fra førstelaget, deriblant Tiller-gutt Michael Karlsen.
Det vil i så fall bli første gang Karlsen møter moderklubben i seriesammenheng på seniornivå.
Ett tap på siste tre
Det er klart at det er to lag som ønsker å komme seg på en oppadgående kurve som møtes på lørdag.
Tiller har riktignok bare tatt to poeng på sine fem siste kamper, men de har også kun tapt én av sine siste tre. Dette er en kraftig bedring fra de tidligere resultatene.
I forrige serierunde ble det 1-1 mot Melhus på TOBB Arena Sør. Tiller havnet under før pause, men en sen straffescoring fra Sindre Welo sikret et veldig fortjent poeng.
Se tabellen i Norsk Tipping-ligaen avdeling 5 her
Gladsø tilbake - Myrvold i tropp?
Til oppgjøret mot Ranheim TF 2 er det ikke ventet så mange endringer fra forrige kamptropp. Henning Borgen Gladsø er tilbake fra sykdom og tilgjengelig for seleksjon.
Det er også ventet at G16-spiller Fredrik Myrvold vil være i kamptroppen for andre kamp på rad.
Fra før har laget en lang liste med utilgjengelige spillere som ikke spiller mer i årets sesong.
Tillers kamptropp:
Offentliggjøres på Twitter før kampstart.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Marius L. Larsen

Norges beste futsallag
20.11.2023

Klart for nasjonalt sluttspill
17.11.2023

Sikret tredjeplassen etter 4-0-seier
05.11.2023

Uavgjort økte forspranget
30.10.2023

Jubel på Fosshaugane
16.10.2023

Tre poeng og sjette strake uten baklengs
07.10.2023