LAGLEDERTEAM
For å få et lag i Tiller Fotball til å fungere, er vi helt avhengig av innsats fra foreldre og foresatte. Det er foreldregruppa som er ryggmargen i vår klubb, med hovedansvar for å tilby spillerne et godt tilbud på Tiller.
Tiller Fotball har erfart at flere hoder rundt laget skaper god kvalitet og kontinuitet. For å lykkes med denne kvaliteten trengs det Laglederteam som fungerer godt med å fordele oppgaver. Dette er viktig da man i ungdomsfotball vil oppleve mer administrative krav enn i barnefotballen, da er det viktig at laget har flere hoder å fordele oppgavene på. Det er ulike roller i teamet, rollene har selv ansvar for at alt fungerer slik det skal, og temaet må bistå hverandre innad ved behov.
Alle i laglederteamet bør være kjent med:
- Klubbens aktivitetstilbud
- Medlemskap
- Lisenser
- Forsikringer (NFF Fotballforsikring)
- Politiattest (http://tiller.idrett.no/politiattest.php)
- Sportsplan
- Foreldrevettreglene
Roller i hvert Lag
Fotballagene (organisasjonskart)
1 - Rollebeskrivelse trenerteam.pdf
2 - Rollebeskrivelse lagleder.pdf
3 - Rollebeskrivelse lagskasserer TF.pdf
4 - Rollebeskrivelser materialforvalter lag
5 Dugnadsansvarlig
- Ansvar for dugnader med inntekt til laget og dugnader med inntekt til klubben
- Ansvaret for å sette opp foreldre på dugnadslister ved diverse arrangementer, feks kioskvakter, Rostenhallen, Fjernvarmecup, Sonekveld o.l.
- Sikrer at det blir satt opp dugnadslister i så god tid som mulig.
- Medlem i dugnadsutvalget (gjelder 7 til 9 år, ref dugnadsmatrise)
6.Foreldrekontakt
Dugnad Tiller Fotball
Dugnadsinstruks SONEKVELD fotball
5.4 Dugnadsinstruks Tiller Futsal Cup
5.5 Dugnadsinstruks oppstartsdag fotball
Dugnadsmatrise (utgått)
Drakter og utstyr (utgått)