Knepent tap og regelendring
Postet av Marius L. Larsen den 11. Mar 2019
Tiller tapte knepent for Ørland, og det har blitt regelendringer i Norsk Tipping-ligaen. Les oppsummering av helga her.
Hedda Stuedahl-Karlsen fikk nettsus i OBOS-cup kvinner søndag kveld.
De blåkledde fra Tillerbyen fikk en varm beskjed å våkne til på fredag, da mediaavdelingen bekreftet at det ikke skal gjøres noen forskjell på klubbens to A-lag i 3. divisjon.
Det har uansett aldri vært tanken å gjøre det annerledes. Klubben har likestilt begge kjønn siden 2011, men med Tillers nye 3. divisjonsstatus både på dame- og herresiden, følte Tiller Media at en offisiell bekreftelse på de digitale planene var på sin plass.
Senere på dagen kom nyheten om at Vilde Hulaas Grøseth skal delta på Equinor Talentleir i slutten av mars.
Ringvirkninger i 3. divisjon kvinner?
Lørdagen startet G19-1s første kamp for året. De møtte Melhus, et lag de slo ut i 0. divisjonskvalifiseringen rett før jul, og kampen ble spilt på Orkanger.
Lagene holdt tett følge hele veien, men to scoringer fra Sondre Vinjevoll tippet avgjørelsen i Tillers favør da de blå vant 4-3.
Deretter skulle G16-2 i aksjon mot Rissa i OBOS-cup på Heimdal kunstgress, men våre gutter klarte ikke å få hull på byllen. De blåkledde måtte til slutt se seg beseiret 4-0 etter å ha ligget under 2-0 til pause.
Videre på lørdag var det også knyttet spenning til fotballtinget som foregikk på Ullevaal Stadion i Oslo. Der ble det bestemt at det skjer endringer i Toppserien og 1. divisjon kvinner, og selv om det ikke har en direkte konsekvens for Tiller i 3. divisjon, så sies det at det kan skje endringer i 2. divisjon.
Der snakkes det om flere lag på dette nivået. Noen vil automatisk komme fra nytt oppsett i 1. divisjon, men hvor mange flere fra 3. divisjon, er foreløpig uvisst.
Tap og seier i OBOS-cup
Søndagen startet også på fotballtinget i Oslo. Der var det et vedtaksforslag om å endre nedrykksandelen fra hver avdeling i Norsk Tipping-ligaen (3. divisjon herrer) fra dagens 4 lag til 3 lag.
Vedtaket gikk gjennom, og fra og med i årets sesong er nedrykksprosenten minket.
På søndagskvelden stilte Tiller to kvinnelag i OBOS-cup. Et lag spilte borte mot Ørland, og det skulle bli en jevn affære. Tiller lå under etter en halvtime, men et selvmål og scoring fra Hedda Stuedahl-Karlsen sørget for en 2-1-ledelse.
Dessverre ble kampen snudd nok en gang helt på tampen. Tiller tapte til slutt knepent 3-2.
Siste obligatoriske kamp denne dagen var kvinnenes bortemøte med Malvik i samme turnering. Tiller fikk en drømmestart med fantastiske scoringer, og med blant annet Lise Finsrud i kanonslag, vant de blå hele 8-2.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Marius L. Larsen

Norges beste futsallag
20.11.2023

Klart for nasjonalt sluttspill
17.11.2023

Sikret tredjeplassen etter 4-0-seier
05.11.2023

Uavgjort økte forspranget
30.10.2023

Jubel på Fosshaugane
16.10.2023

Tre poeng og sjette strake uten baklengs
07.10.2023