Julekalender 4. desember
Postet av Marius L. Larsen den 4. Des 2017
Ny uke betyr også ny luke. Vi åpner luke nummer 4 i julekalenderen.

Alle foto: Marius L. Larsen.
Luke 4 - "Fire kamper direkte på Facebook"
Vi skulle gjerne ha hatt et åpent kamera med nettilgang slik at de som ønsker kunne streame våre lags kamper direkte på f.eks. vår Facebook-side.
Men det finnes noen unntak også.
I løpet av 2017 ble fire kamper strømmet på Facebook, i tillegg til en håndfull av kamper i de forskjellige lagsgruppene på det sosiale mediet.
Den første strømmede kampen på klubbens Facebook-side var J16-NMs åttedelsfinale borte mot Lyn tirsdag 22. august, der Andrea Sivertsen Broholms 1-0-scoring i andre ekstraomgang sikret videre spill i turneringen. Vidar Broholm skrev historie da han filmet kampen direkte, og det var ikke siste gang han gjorde det.
Akkurat det samme gjorde han to måneder senere i semifinalen mot Herd i Ålesund, der Tiller vant 4-0. Mer detaljert om kampen kommer vi tilbake til om ikke så altfor lenge...
Mellom disse to kampene gjorde også Hanne Holm frivillig arbeid da hun streamet åttedelsfinalen mot Trondheims-Ørn i J19-NM (3-2) samt kvartfinalen mot Fortuna Ålesund (4-5 e.str.).
Fellesnevneren for disse fire kampene var at samtlige ble filmet med egne mobiltelefoner, og på det meste var det hele 161 forskjellige personer som fulgte med på direktesendingene.
I løpet av kampen var det opp mot 1000 visninger.
Vi ønsker å takke Vidar og Hanne for den solide jobben de gjorde gjennom disse fire kampene - det er svært mange både i og utenfor klubben som setter stor pris på dette - og vi håper også at flere frivillige ønsker å gjøre dette via vår Facebook-side til neste år.


Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Marius L. Larsen

Norges beste futsallag
20.11.2023

Klart for nasjonalt sluttspill
17.11.2023

Sikret tredjeplassen etter 4-0-seier
05.11.2023

Uavgjort økte forspranget
30.10.2023

Jubel på Fosshaugane
16.10.2023

Tre poeng og sjette strake uten baklengs
07.10.2023