Kategori

Mikalsen-hattrick i solid storseier

Postet av Marius L. Larsen den 20. Okt 2021

(G19 Tiller 5 - 1 Ranheim TF) TOBB ARENA SØR: G19-1 dominerte og vant fullt fortjent over Ranheim Toppfotball onsdag kveld.

Kaptein Thomas Mikalsen scoret tre i nok en seier over Ranheim Toppfotball.


Sammendrag

* Fantastiske scoringer
* Thomas Mikalsen med hattrick (!)
* Jonas Bardo Thanem scoret to
* Dominans i ballinnehav


Kamprapport

De blåkledde fra Tillerbyen åpnet oppgjøret mot toppfotballklubben fra Ranheimsfjæra med et solid ballinehav. Gjestene ble løpende i mellom presise Tiller-bein, og etter 11 minutter smalt det i nettmaskene. En slags retur fra keeper på halvdistanse plukket Thomas Mikalsen opp. Fra nærmere 30 meter lobbet han elegant inn 1-0 i lengste hjørne.

Det var nemlig hjemmelaget som dominerte fullstendig i første omgang. Selv om det ikke var flust av sjanser, så var det blåtrøyene som var farligst frempå.

Etter 34 minutter chippet Jonas Bardo Thanem inn 2-0 på lekkert vis fra kloss hold, men vertskapet hadde mer på lager. Fem minutter senere stor det 3-0 i målprotokolllen da kaptein Mikalsen hamret inn et frispark fra 30 meter via keeper og i mål.


Mikalsen + Thanem = dynamitt

I starten av andre omgang var det Ranheim Toppfotball som hadde initiativet. Tiller rotet i oppbyggingsfasen, og gjestene tok raskere over ballen. Presset deres toppet seg med en flott redusering i lengste vinkel i det 58. minutt, men så var Tiller tilbake.

Blåtrøyene ville ha flere scoringer, og det fikk de. I det 77. minutt ble Steffen With Størseth felt, og dommeren pekte korrekt på straffemerket. Der var den selvutnevnte kapteinen og straks tremålsscorer Mikalsen sikker - 4-1 og game over.

Rett før slutt fastsatte Thanem resultatet til 5-1 med et kontant skudd i lengste hjørne fra 14 meter.


Dermed kunne Tiller juble over seier i årets siste hjemmekamp.

Neste kamp er også sesongens siste. Onsdag 3. november kl.20.00 gjester de Byåsen Toppfotball og Dalgård.


Kampfakta

Tiller IL 5 - 1 Ranheim TF
1-0 Thomas Mikalsen 11'
2-0 Jonas Bardo Fossen Thanem 34'
3-0 Thomas Mikalsen 39'
3-1 58'
4-1 Thomas Mikalsen (str.) 77'
5-1 Jonas Bardo Fossen Thanem 89'

9. serierunde BDO-serien G19 0. divisjon
Onsdag 20. oktober 2021 kl.20.00
Tilskuere TOBB Arena Sør (Tiller): ca 80


Laget

Tor Solvoll, Thomas Mikalsen (k), Kasper Svardal Lund, Isak Noteng, Trym Hansen Jetne, Mathias Gåsbakk Vinjevoll, Sondre Grøtte, Alexander Kvalvik, Steffen With Størseth, Edvard Stølan, Jonas Bardo Fossen Thanem.

Innbyttere: Alex Thien-Lac Nguyen, Petter Selvaag Solbakken, Lucas Kolstad.


0 Kommentar

Klar for KM-finale

Postet av Marius L. Larsen den 20. Okt 2021

(J17 Tiller 5 - 4 Trond) ROSENBORGBANEN: J17 er klare for kretsmesterskapsfinale etter å ha vunnet samtlige kamper i avdelingen.

Denne gjengen skal spille i Abrahallen om halvannen uke. Her takker de sitt herlige publikum på Gjøvik sist helg.


Sammendrag

* Regnfullt og Tiller-overtak
* Dobbel fra Olufsen og Solbakken
* Nyberg Hansen scoret igjen
* Trond fulgte Tiller hele veien


Kamprapport

De blåkledde fra Tillerbyen tok til takke med å spille seriens siste hjemmekamp på bortebane, men når motstander Trond var av den svært hyggelige sorten, var det vanskelig å diskutere valget etter å ha flyttet kamptidspunkt.

Tiller gikk oppskriftsmessig opp i ledelsen ved Rikke Olufsen, men så ble det noe kål og graut uten nevneverdig krydder. Gjestene fra sørsida hadde ballen mest, men slet med å dominere foran motstanderens mål.

Ingeborg Nyberg Hansens langskudd sørget for 2-0 rett før pause, men da skjedde det plutselig mye. Olufsen la på til 3-0 i omgangens siste minutt før Trond reduserte på et soloraid rett før fløytesignalet.

Tiller stilte noe annerledes enn de vanligvis gjør, men 06-spillerne Kornelia, Mina og Julie gjorde sine saker bra. Spesielt strålte sistnevnte gjennom det tunge skydekket i Singsaker-regionen.

Ella Selvaag Solbakken økte ledelsen til 4-1 tidlig i andre omgang, men fremdeles klarte ikke de blåkledde å riste Trond av seg. Gultrøyene reduserte to ganger og var et øyeblikk ikke langt unna å utligne, men Tiller karret seg videre.

Selvaag Solbakken fikset 5-3 like før slutt, og selv om hjemmelaget reduserte helt på tampen, ble det en fin 5-4-seier og 21 poeng av 21 mulige i årets høstserie.


Se sluttabellen i 1. divisjon avdeling 2 her


Det betyr at J17 er klare for finale i kretsmesterskapet mot vinneren av den andre avdelingen. Finalen spilles lørdag 30. oktober i Abrahallen. I skrivende stund er verken motstander eller tidspunkt klart.

Allerede førstkommende søndag spiller laget semifinale i OBOS-cup. Da tar de imot Steinkjer kl.18.00 på TOBB Arena Sør.


Kampfakta

Tiller IL 5 - 4 IL Trond
1-0 Rikke Olufsen 6'
2-0 Ingeborg Nyberg Hansen 39'
3-0 Rikke Sofie Olufsen 40'
3-1 40+1'
4-1 Ella Selvaag Solbakken 44'
4-2 45'
4-3 49'
5-3 Ella Selvaag Solbakken 76'
5-4 78'

7. runde BDO-serien J17 1. divisjon avd. 2
Tirsdag 19. oktober 2021 kl.20.00
Rosenborgbanen 11er


Laget

Ayla Elise Buzzi Latifi, Ida Nygård, Emma Jensen (k), Linn Sophie Stenkløv, Kornelia Berggård Hov, Ingeborg Nyberg Hansen, Julie Pedersen Rektorli, Ella Selvaag Solbakken, Elisabeth Sagfjæra Husby, Arlinda Shala, Rikke Sofie Olufsen.

Innbytter: Mina Ottemo Stølen.


0 Kommentar

06er med 3 i 8-0-seier

Postet av Marius L. Larsen den 19. Okt 2021

(Tiller 8 - 0 Ranheim) TOBB ARENA SØR: Kvinner A dominerte fullstendig mot utfordrerklubben Ranheim i en regnfull affære tirsdag kveld.

Thea Arnegård Kulvik (t.v.) jubler for et av sine tre mål mot Ranheim sammen med Louisa Stuedahl og Vilde Bjørgård Kristiansen.


Sammendrag

* 3-0 etter 11 minutter
* Fantastiske scoringer
* 5-0 halvveis
* Arnegård Kulvik med hattrick i andre omgang
* Fullstendig Tiller-dominans


Kamprapport

De blåkledde fra Tillerbyen gikk ut i hundre og fikk et korrekt idømt straffespark da Sandra Aardahl Gulstad ble klippet ned i feltet, selv om det tok mange sekunder før man visste at det ble skudd fra elleve meter. Synne Aunehaugen steppet opp og hamret ballen i nettet til 1-0.

Rett etterpå ble ledelsen doblet. En særdeles lystig Thale Hinsverk gjorde det meste selv da hun dro seg forbi flere motspillere og tuppet ballen elegant i lengste hjørne fra 15 meter.

De få tilskuerne som faktisk turte å sette seg på de søkkvåte stolene på TOBB Arena Sør hadde knapt rukket å reise seg opp med dryppende vann over seg da Gulstad bare vartet opp med hennes største scoring i Tiller-drakt. Hun stormet fremover, fintet seg forbi tre Ranheim-spillere og hamret ballen opp i lengste vinkel med venstre fot.

3-0 og en helt hinsides start.


Dominans og to nye nettkjenninger

Tiller hadde få problemer med å ta imot det lille som kom fra hvitkledde Ranheim, for det var hjemmelaget som dominerte fullstendig.

Rett før pause med ledelsen ytterligere komfortabel. Louisa Stuedahl spilte Hinsverk lekkert gjennom alene med keeper, der sistnevnte var iskald og plasserte ballen kontant i hjørne til 4-0.

Under 60 sekunder og et par tusen regndråper senere sto det 5-0. Vilde Winge Kristiansen var lei av å spille opp andre, så hun tok saken i egne hender. Hun vendte av motspiller og smalt inn Tillers femte med venstrefoten (!) fra 22 meter.

For en omgang!


Hattrick for banens yngste

En Tiller-kamp som leverer solide førsteomganger har tidligere hatt en tendens til å dabbe av etter sidebytte.

Og selv om starten av andre omgang var av det rolige slaget, var det ikke snakk om et Tiller-lag på autopilot da yngstejenta og 15-årige Thea Arnegård Kulvik kom inn.

Hun markerte seg umiddelbart da hun fulgte opp Gulstads runding av keeper og sto klar til å sentre ballen i det tomme buret på verdens enkleste vis etter 66 minutter.

Få minutter senere var hun der igjen. En offensiv Vilde Hulaas Grøseth fant Arnegård Kulvik på vei gjennom, og alene med keeper var hun skråsikker og skled inn 7-0.

Det tok ikke lang tid før hun fikk sitt velfortjente hattrick. Nok en gang var hun iskald alene med keeper og banket ballen kontant i mål fra kloss hold - 8-0.

Man kunne kanskje ha skrevet at Thea kom, scorte tre og gikk, men det var absolutt ikke tilfelle. Sammen med sin medspiller på J17, Vilde Bjørgård Kristiansen, løp de på alt (og alle) og sto i krigen som det faktisk var med flere røffe taklinger.

Nå håper mediaansvarlig at tremålsscoreren får litt hviletid slik at man kan fokusere på sesonginnspurten. Nødvendig ved ønsker om flere hattrick.

Tiller hadde flere gode muligheter helt på tampen, men det ble ikke flere scoringer for blåtrøyene denne kvelden.


Allikevel kan de glede seg over en knallsterk 8-0-seier og en foreløpig 2. plass på tabellen.

Neste oppgjør kan vise seg å være avgjørende for Tillers del. Mandag 25. oktober kl.20.00 er Utleira motstander på bortebane.


Kampfakta

Tiller IL 8 - 0 Ranheim IL
1-0 Synne Aunehaugen (str.) 3'
2-0 Thale Hinsverk 6'
3-0 Sandra Aardahl Gulstad 11'
4-0 Thale Hinsverk 41'
5-0 Vilde Winge Kristiansen 42'
6-0 Thea Arnegård Kulvik 66'
7-0 Thea Arnegård Kulvik 73'
8-0 Thea Arnegård Kulvik 79'

3. runde 3. divisjon kvinner sluttspill nivå 1
Tirsdag 19. oktober 2021 kl.21.00
Gule kort Tiller: Marie Methi (37'), Thale Hinsverk (60')
Tilskuere TOBB Arena Sør (Tiller): ca 50


Laget

Kaisa Øien Aune, Marie Schult Optun, Celine Kleiven Vevle, Synne Aunehaugen, Aiila Renander Bransfjell, Vilde Hulaas Grøseth, Marie Methi, Thale Hinsverk, Sandra Aardahl Gulstad, Vilde Winge Kristiansen, Hedda Stuedahl-Karlsen.

Innbyttere: Marita Flataunet, Pia Elise Skråmo Lien, Tina Talseth Gjestad, Idun Benjaminsen, Vilde Bjørgård Kristiansen, Thea Arnegård Kulvik, Louisa Stuedahl.


0 Kommentar

Før avspark: Tiller - Ranheim

Postet av Marius L. Larsen den 19. Okt 2021

To lag på poengjakt møtes tirsdag kveld.

Vi håper på flere slike scener sent tirsdag kveld.


Kampinformasjon

🏆 3. runde 3. divisjon kvinner sluttspill nivå 1
📅 Tirsdag 19. oktober 2021
⏰ Kl.21.00
🏟 TOBB Arena Sør
🎫 Gratis inngang
📲 @TillerFotball på Twitter


Revansje fra sist

De blåkledde fra Tillerbyen ønsker Ranheim velkommen til TOBB Arena Sør denne tirsdagskvelden. Dette blir den tredje sluttspillkampen i 3. divisjon som vil få en innvirkning på minst ett av lagene.

Ranheim har nemlig bare ett poeng på sine første to kamper, og er avhengig av å vinne over Tiller for å henge med i jakten på opprykk.

Tiller ligger i skrivende stund tre poeng bak serielederen, og bør også være gira på tre poeng før toppmøtet med Utleira førstkommende mandag.

Etter å ha åpnet med en storseier over Malvik i første kamp, ble det et knepent nederlag borte mot Strindheim i den neste.


Siste to kamper:
Tiller 5 - 0 Malvik
Strindheim 1 - 0 Tiller


Tabell etter andre runde:

PlassLagKVUTMålP
1Utleira22004-06
2Steinkjer21109-44
3Tiller21015-13
4Strindheim21011-13
5Ranheim20112-51
6Malvik20022-120


Ett poeng

Ranheim kommer til TOBB Arena Sør med et 3-0-tap for offensive Utleira. Det var ingen tvil om hvor seieren i forrige runde skulle havne, da Ranheim ble altfor små mot et sterkt Utleira-lag.

I første runde imponerte de på Guldbergaunet på Steinkjer. De ledet 2-0 over nordtrønderne, og til tross for et massivt gult press i sluttminuttene, endte det 2-2 og med ett poeng.


Se fullstendig terminliste her

Nå er Ranheim nødt til å vinne for å ha et håp om å kapre den øverste plassen som gir opprykk.


Ranheims siste to kamper:
🔘 Steinkjer 2 - 2 Ranheim
❌ Ranheim 0 - 3 Utleira


Vevle tilbake

Tiller har fått ei ny god treningsuke på TOBB Arena Sør i forkant av tirsdagskampen mot Ranheim, og de aller fleste spillerne ser ut til å være klare for en ny duell.

Ekstra gledelig har det vært å se Celine Kleiven Vevle tilbake på feltet, samtidig som Marie Schult Optun, som måtte forlate banen i oppgjøret mot Strindheim, har vendt tilbake fortere enn antatt.

Angrepsspiller Sandra Aardahl Gulstad skal testes tett opp mot kampstart, mens den solide J17-trioen Marita Flataunet, Vilde Bjørgård Kristiansen og Thea Arnegård Kulvik er ventet å være i kamptroppen.


Lagoppstilling offentliggjøres på Twitter før kampstart.


0 Kommentar

Et lysglimt fra herrene

Postet av Marius L. Larsen den 18. Okt 2021

Det var mange spennende kamper i helga, der herrene kunne juble over poeng.

Fredrik Meland Johnsen sørget for en ren kvalik-finale i 5. divisjon neste søndag. Her fra 3. divisjonskampen mot Træff forrige helg.


De blåkledde fra Tillerbyen spilte over "hele Norge" i helga, der kampene startet på lørdag på Dalgård. Våre beste menn gjestet Byåsen Toppfotball i et skikkelig tidligvintervær, og da det så ut til at det ikke ble noen poeng med hjem til sørsida, utlignet Sindre Welo på straffespark og sikret 2-2.

Les vår kamprapport her


Søndagen inneholdt flere spennende dueller. På TOBB Arena Sør spilte et relativt ungt herrer-2-lag mot Melhus 2 i 5. divisjon, men det hadde lite å si for både prestasjonen og resultatet. Tiller 2 vant 4-1 etter scoringer av Fredrik Meland Johnsen (2), Kristoffer Pires Ferreira og Sadiki Reberaho.

Dermed er det duket for en durabel avslutning på sesongen med et bortemøte med opprykksjagede Trønder-Lyn neste søndag.

Les kampfakta her


I Namsos gjestet G19-1 DDE-bygda for å spille om en finale i OBOS-cup. Jonas Bardo Fossen Thanem sendte Tiller i føringen rett før pause, men selv om Namsos ble korrekt redusert til ti spillere tidlig i andre omgang, utlignet hjemmelaget fem minutter før slutt.

Etter at det ikke ble noen avgjørelse i ekstraomgangene, måtte det kåres en vinner på straffepark. Der tapte Tiller 5-4.

Les kampfakta her


Søndagen ble avsluttet med en lang kjøretur hjem fra Gjøvik for J17. De spilte de siste kampene i sluttspillet i Adidas Cup denne helga, og lørdagens kamp mot Askøy fra Bergen gikk blåtrøyenes vei. Mål fra Ingeborg Nyberg Hansen og Rikke Olufsen sikret en sterk 2-0-seier og finale neste dag.

Dessverre var det tunge føtter å spore i finalen mot Strindheim. Tiller klarte aldri å komme opp på sitt vante nivå, og da ble de hardt straffet. Finalen endte med et knepent 2-0-tap, men J17 kan se tilbake på en fantastisk innsats kronet med en herlig 2. plass.

Fra finalen i Adidas Cup på Gjøvik Stadion.



0 Kommentar

Welo straffet Byåsen på overtid

Postet av Marius L. Larsen den 16. Okt 2021

(Byåsen TF 2 - 2 Tiller) BYÅSEN ARENA: Herrer A svarte med to utligninger lørdag ettermiddag, der den siste kom fire minutter på overtid.

Skjermbilde fra Direktesport etter 2-2-scoringen. For ordens skyld så ser det ut til at teknikken øverst til venstre sviktet i kaotiske sluttminutter.


Sammendrag

* Ufyselig vintervær
* Tiller soleklart mest ballinnehav
* Johnsen utlignet rett før pause
* Welo med ny utligning på straffespark


Kamprapport

Det var lite som tydet på fotballstemning på Dalgård denne lørdagen. Et guffent høstvær som minnet om vinteren med knapt noen plussgrader og sludd rett i fleisen, samtidig som det var stusselige 40 tilskuere som fant veien under tribunetaket.

De fikk se hjemmelaget ta ledelsen etter et kvarter på et godt plassert skudd via tverrliggeren, men Tiller ga aldri opp.

Blåtrøyene hadde ballen i to tredjedeler av kampen og styrte det meste, men det var ikke akkurat korte sekvenser mellom de farlige målsjansene.

På overtid i første omgang tok Espen Johnsen ansvar og hamret inn 1-1 i lengste hjørne fra skrått hold.


Dramatikk i begge ender

Samme kampbilde skjedde også etter sidebytte, der Tiller hadde ballen mest mens Byåsen lå veldig lave og ventet på det perfekte kontringsøyeblikket.

Øyeblikket kom, men ikke på kontring. På et frispark fra 17 meter smalt det i nærmeste hjørne til 2-1 i det 90. spilleminutt, og Tiller-spillerne fryktet et fjerde strake tap.

Men blåtrøyene kjørte på videre, og to minutter på overtid ble det mer dramatikk. Et godt innlegg fra Jørgen Valleraunet siktet mot Magnus Aasarød i feltet, som ble regelrett bokset i bakken av vertenes sisteskanse. Dommeren dømte først frispark mot Aasarød, men etter at en årvåken assistentdommer konfronterte med hoveddommeren, ble det dømt et korrekt straffespark. Sindre Welo var sikker som at vinteren har ankommet Trøndelag og fikset 2-2 på siste spark på ballen.


Dermed kunne Tiller innkassere et verdifullt poeng som kan ha stor betydning når man skal avslutte tellingen om to uker.

Neste seriekamp er også årets siste hjemmekamp på TOBB Arena Sør. Lørdag 23. oktober kl.13.00 kommer Orkla på besøk.


Kampfakta

Byåsen TF 2 - 2 Tiller IL
1-0 15'
1-1 Espen Johnsen 45+1'
2-1 90'
2-2 Sindre Myrvold Welo 90+4'

11. serierunde Norsk Tipping-ligaen avd. 5
Lørdag 16. oktober 2021 kl.16.00
Gule kort Tiller: Magnus Aasarød (38'), Henning Borgen Gladsø (67'), Jørgen Kjøsnes Valleraunet (79')
Tilskuere Byåsen Arena (Dalgård): 40


Laget

Sondre Kroglund, Magnus Bjerke, Sindre Myrvold Welo, Henning Borgen Gladsø, Jørgen Kjøsnes Valleraunet, Espen Johnsen, Fredrik Sjøvold (k), Brede Frøysa, Espen Amandus Mathiassen, Magnus Aasarød, Jonathan Smerkerud Frønes.

Bytter:
69' Bjerke --> Alexander Kvalvik
69' Johnsen --> Andreas Druzkowski
77' Mathiassen --> Fredrik Myrvold
90+4' Aasarød --> Andreas Arukwe

Ubenyttede reserver: Christian Grindvold, Steffen With Størseth, Jonas Krokstad Aune.


0 Kommentar

Før avspark: Byåsen TF - Tiller

Postet av Marius L. Larsen den 15. Okt 2021

Herrer A tar turen til Dalgård lørdag ettermiddag for å kjempe seg tilbake på vinnersporet.

Herlige jubelscener fra Træff-kampen. Blir det mer å juble for på lørdag?


Kampinformasjon

🏆 11. runde Norsk Tipping-ligaen avd. 5
📅 Lørdag 16. oktober 2021
⏰ Kl.16.00
🏟 Byåsen Arena
💻 DirekteSport.no


Tror du Tiller scorer mange mål i år?
Støtt blåtrøyene gjennom offensive Målklubben


Reprise fra sist?

De blåkledde fra Tillerbyen har store planer om å returnere til vinnersporet i oppgjøret mot toppfotballklubben fra Dalgård.

Tiller har gått på tre strake nederlag etter fire strake seiere, og forrige oppgjør mot Træff kunne ha bikket begge veier. Espen Mathiassen utlignet til 1-1 rett før pause, men et tidlig mål i andre omgang gjorde at Tiller ikke klarte å svare romsdalingene.

Blåtrøyene møtte Byåsen Toppfotball i første treningskamp i sommer. Da vant Tiller 3-2 selv etter å ikke ha vært på sitt aller ypperste.

Siste fem kamper:
 Tynset 1 - 2 Tiller
 Tiller 1 - 0 Volda
❌ Kolstad 4 - 3 Tiller
❌ Tiller 1 - 3 Strindheim TF
Tiller 1 - 2 Træff


Snudde dårlig trend forrige helg

Etter en solid start på sesongen med bare ett tap på sine fem første kamper, falt Byåsen Toppfotball nedover tabellen i Norsk Tipping-ligaen.

På de fire neste oppgjørene ble det bare ett poeng borte mot nedrykkstruede Melhus, men så fikk de en opptur sist helg.

Borte mot jumbolaget Tynset slet de seg til en sterk 3-1-seier på et vanskelig underlag, og de passerte dermed Tiller på tabellen på målforskjell.

Siste fem kamper:
❌ Byåsen TF 0 - 2 Aalesund-2
❌ Byåsen TF 2 - 3 Orkla
🔘 Melhus 1 - 1 Byåsen TF
❌ Byåsen TF 0 - 2 Molde-2
✅ Tynset 1 - 3 Byåsen TF


To skal testes

Tiller kommer til dette oppgjøret med en god og morsom treningsuke på feltet. Det rapporteres om god stemning til tross for knepne tap de siste ukene, og de er klare for å gi alt i jakten på en ny trepoenger mot Byåsen TF.

Forrige kamp mot Træff manglet blåtrøyene blant annet Robin Hermanstad og Jonathan Smerkerud Frønes, men begge skal testes tett opp mot kampstart på lørdag.

En som høyst sannsynlig er ute, er Magnus Bjerke, som fremdeles ikke er helt bra etter et ribbeinsbrudd borte mot Tynset for en drøy måned siden.


Kampen mot Byåsen TF blir ikke oppdatert med tekst på Twitter grunnet mediaansvarligs trenerverv på J17 som skal til Gjøvik.


0 Kommentar

Tiller til Gjøvik

Postet av Marius L. Larsen den 13. Okt 2021

J17 reiser til Gjøvik for å spille finalespillet i uoffisielt NM, Adidas Cup, i helga.

Keeperduoen Ayla Latifi (t.v.) og Marita Flataunet går sammen med Elisabeth Sagfjæra (i bakgrunnen) for gull i helga.


De blåkledde fra Tillerbyen gjør seg klare til en heidundrende fotballhelg i høstferien, og det skal ikke bare foregå innenfor Trøndelags fylkesgrenser.

Lørdag og søndag skal J17 spille om Trøndelags ære i Adidas Cup, det mange forbinder med et uoffsielt Norgesmesterskap.

På veien til finalehelga gjorde Tiller rent bord i gruppespillet med seiere over Strindheim, Ranheim og Charlottenlund. Som beste treer gikk sistnevnte videre til 8-delsfinale, men der valgte de å trekke laget før møtet med Tiller.

I kvartfinalen ble det en svært spennende mot hardtsatsende Heming, et lag Tiller slo knepent i semifinalen i talentcupen på Hamar - der Tiller for øvrig vant gull.

Rikke Olufsens 1-0-scoring på Fåvang stadion sørget for ellevill jubel og en plass i den kommende finalehelga.


Kan kopiere 2017

For Tiller har vunnet denne turneringen tidligere. Tilbake i 2017, da Tiller ble Norgesmestere, vant J02/03 en drøss av turneringer på veien mot det ultimate målet. De var også innom Adidas Cup, og i J15-klassen møtte de mange tøffe lag, men de kapret gullet etter en solid 6-2-seier over Skedsmo i finalen.

Finalene på Gjøvik inneholder lag fra 13 til 19 år i begge kjønn. Så det blir folksomt i Hans Olav Lahlums hjemby denne helga.

Tiller skal opp mot Askøy fra Bergen i semifinale, som slo Lillehammer 3-1 i sin kvartfinale.

En eventuell finale spilles mot vinneren av Bogafjell fra Sandnes og mer kjente Strindheim.


Adidas Cup for Tiller J17

Semifinale
Lørdag kl.16.30 Askøy - Tiller

Bronsefinale spilles kl.09.00.
Finale spilles kl.15.45.


Se oppdaterte resultater her


Mediaavdelingen har allerede fått flere forespørsler fra publikum om denne helga dekkes på sosiale medier, og svaret er selvfølgelig ja.

Semifinalen og den eventuelle finalen vil bli dekket med detaljerte tekstoppdateringer på Twitter, og følg med ellers i våre kanaler for hva som skjer på innsiden gjennom en slik cuphelg.

Dersom noen av kampene blir streamet, skal vi selvsagt gi beskjed om det.


Forza Tiller!


0 Kommentar

Brente sjanser ga ingen poeng

Postet av Marius L. Larsen den 12. Okt 2021

(Strindheim 1 - 0 Tiller) RUTA ARENA: Kvinner A tapte den andre sluttspillkampen knepent mandag kveld.

Det ble bare nesten for Marie Methi og resten av Tiller.


Sammendrag

* Fire store Tiller-sjanser i første omgang
* Dominans, men ingen resultat
* Jevnere andre omgang
* Få sjanser mot slutten


Kamprapport

Dagens hvitkledde bortelag åpnet knallsterkt og gikk rett i strupen på et hjemmelag som hadde press på seg for å vinne. Allerede i løpet av de første minuttene var det to store målsjanser. Først tvang Thale Hinsverk hjemmelagets målvakt å gjøre en god redning, og på den påfølgende corneren headet Synne Aunehaugen like utenfor.

Strindheim hadde en corner i nettveggen, men ellers var det bare Tiller de første 45 minuttene. Hedda Stuedahl-Karlsen dro seg innover og prøvde lykken fra over 20 meter, men igjen var keeper på plass og hindret scoring.

Rett etterpå reddet en Strindheim-spiller en corner fra Marie Methi på målstreken.


Manglet trykket i sluttminuttene

Da det bare var nesten den ene veien, var det ikke bare-bare den andre veien. Etter 58 minutter klarte ikke Tiller å håndtere enda en lang bakromsball fra vertene, og en Strindheim-spiller rundet Flataunet og satte ballen i mål på deres første reelle målsjanse.

Tiller prøvde å gire om, men det ble for lite trykk mot hjemmelagets 16-meter. Hinsverks forsøk som snertet tverrliggeren var det nærmeste gjestene kom.

Istedenfor var det mange frispark og dueller, og hvittrøyene klarte aldri å skape den store målsjansen i de hektiske sluttminuttene.


Dermed ble det høstens første nederlag for Tiller, som uansett har alt i sine hender dersom de ønsker å stå øverst på sluttspilltabellen etter sesongslutt.

Neste oppgjør er hjemme mot Ranheim tirsdag 19. oktober kl.21.00.


Kampfakta

Strindheim IL 1 - 0 Tiller IL
1-0 58'

2. runde 3. divisjon kvinner sluttspill nivå 1
Mandag 11. oktober 2021 kl.18.00
Tilskuere Ruta Arena (Leangen): ca 70


Laget

Marita Flataunet, Marie Schult Optun, Maria Alvestad Høvik, Synne Aunehaugen, Aiila Renander Bransfjell, Vilde Hulaas Grøseth, Marie Methi, Thale Hinsverk, Sandra Aardahl Gulstad, Vilde Winge Kristiansen, Hedda Stuedahl-Karlsen.

Innbyttere: Tuva Wessel Tvervåg, Tina Talseth Gjestad, Pia Elise Skråmo Lien, Idun Benjaminsen, Thea Arnegård Kulvik, Vilde Bjørgård Kristiansen.


0 Kommentar

Før avspark: Strindheim - Tiller

Postet av Marius L. Larsen den 10. Okt 2021

Kvinner A tar turen til Leangen i den andre sluttspillkampen mandag kveld.

Store jubelscener sist onsdag. Blir det mer å juble for på mandag?


Kampinformasjon

🏆 2. runde 3. divisjon kvinner sluttspill nivå 1
📅 Mandag 11. oktober 2021
⏰ Kl.18.00
🏟 Ruta Arena
📲 @TillerFotball på Twitter


Åpnet med 5-0

De blåkledde fra Tillerbyen ser frem til en ny tøff kamp i sluttspillet i 3. divisjon. Det er nemlig det laget som ender opp øverst på den nye tabellen som rykker opp til 2. divisjon.

Der fikk Tiller en solid start sist onsdag. På TOBB Arena Sør var det et godt Malvik-lag som stilte opp på motsatt halvdel, og det hadde faktisk ikke vært ufortjent om rødtrøyene gikk opp i ledelsen før pause.

Allikevel var det Tiller som snek seg foran før sidebytte, og en solid andre omgang sørget for en knallsterk 5-0-seier og foreløpig tabelltopp.

Fra Tiller-hold meldes det om meget god stemning på treningsfeltet den siste uka.


Se fullstendig kampoppsett her


Tabell etter første runde:

PlassLagKVUTMålP
1Tiller11005-03
2Utleira11001-03
3Ranheim10102-21
3Steinkjer10102-21
5Strindheim10010-10
6Malvik10010-50

Strindheim må vinne

Strindheim hadde en strålende grunnserie i august og september. På de sju innledende kampene sto de igjen med imponerende sju seiere og hele 28-0 i målforskjell.

De slo Utleira 1-0 i siste minutt i toppkampen i den avdelingen, men så ble det omvendt i åpningskampen i sluttspillet. I nok et jevnt oppgjør mellom de to lagene, var det Utleira som trakk det lengste strået og vant 1-0 etter en scoring i første omgang.

Det betyr at Strindheim er nødt til å vinne over Tiller mandag kveld for å ha en ørliten mulighet til å nå topplasseringen som gir opprykk.


It's showtime.


0 Kommentar

Ga alt i knepent tap

Postet av Marius L. Larsen den 9. Okt 2021

(Tiller 1 - 2 Træff) Et skadeplaget Tiller-lag ga alt de hadde lørdag ettermiddag, og det holdt nesten til poeng mot opprykksjagede moldensere.

Espen Mathiassen scoret Tillers mål. Træff-spilleren fikk pris for banens korteste shorts.


Sammendrag

* Marerittstart etter fire minutter
* Svak første omgang
* Fantastisk utligning etter en halvtime
* Jevnspilt andre omgang
* Strålende A-lagsdebut av Alexander Kvalvik


Kamprapport

De blåkledde fra Tillerbyen så ut til å ha Norges 1-1-kamp mot Tyrkia i bakhodet allerede fra start. I likhet med landets beste menn, var bydelens beste bare nest best før fire minutter var spilt. Tiller mistet ballen i bakre rekker, og en Træff-spiller satte ballen i lengste hjørne for keeper Sondre Kroglund.

Træff var gode i første omgang, og Tiller slet med å få tak i ballen. De kunne fort ha ledet mer, men en god Kroglund og litt hell gjorde at det fortsatt sto bare 1-0.

Men etter en halvtime ble det mål - til Tiller. Espen Mathiassen hadde akkurat rukket å gremme over en forspilt dobbelsjanse fra sju meter, men Tiller opprettholdt trykket rundt Træffs 16-meter. Et innlegg fra Valleraunet havnet bakerst i feltet til en stormende Gard Ragnar Killingberg som slo inn i boksen på første touch, og fra kloss hold befant Mathiassen seg som banket inn 1-1 på kontant vis.

Ikke mange minutter etterpå kunne han ha sendt Tiller i føringen, men dommeren blåste offside da han kom alene med keeper.


Få sjanser etter sidebytte

I det 57. minutt tok Træff ledelsen på nytt. Tiller mistet ballen langt inne på gjestenes banehalvdel, og en lang ball i bakrom førte til et knallhardt skudd fra 18 meter som suste forbi keeper til 1-2.

Tillers største sjanse i andre omgang kom ti minutter senere. En fantastisk Alexander Kvalvik, som på denne dagen både fylte 16 år og fikk sin A-lagsdebut, sendte en perfekt pasning til Brede Frøysa på 14 meter, men sistnevnte misset på ballen da han skulle hamre den mot mål.

Træff lå dypere og dypere mot slutten av kampen, men Tiller klarte ikke å true gjestenes utagerende sisteskanse nevneverdig i en ellers sjansefattig andre omgang.


Dermed endte lørdagen med et knepent 2-1-tap for de blå, men kan glede seg over debut fra både Kvalvik og likegamle Sondre Grøtte, som kom inn i andre omgang.

Neste oppgjør for våre beste menn er borte mot Byåsen Toppfotball lørdag 16. oktober kl.16.00.


Kampfakta

Tiller IL 1 - 2 SK Træff
0-1 4'
1-1 Espen Amandus Mathiassen 30'
1-2 57'

10. serierunde Norsk Tipping-ligaen avdeling 5
Lørdag 9. oktober 2021 kl.16.00
Gult kort Tiller: Jonas Krokstad Aune (77')
Tilskuere TOBB Arena Sør (Tiller): 120


Laget

Sondre Kroglund, Sindre Myrvold Welo, Henning Borgen Gladsø, Kasper Røe, Gard Ragnar Killingberg, Alexander Kvalvik, Fredrik Sjøvold (k), Brede Frøysa, Jørgen Valleraunet, Fredrik Alexander Myrvold, Espen Amandus Mathiassen.

Bytter:
46' Myrvold --> Fredrik Meland Johnsen
58' Røe --> Jonas Krokstad Aune
77' Frøysa --> Sondre Grøtte
90' Kvalvik --> Steffen With Størseth

Ubenyttede reserver: Christian Grindvold, Benjamin Romero.


0 Kommentar

Før avspark: Tiller - Træff

Postet av Marius L. Larsen den 8. Okt 2021

Herrer A spiller sin nest siste hjemmekamp for sesongen lørdag ettermiddag.


Kampinformasjon

🏆 10. runde Norsk Tipping-ligaen avd. 5
📅 Lørdag 9. oktober 2021
⏰ Kl.16.00
🏟 TOBB Arena Sør
🎫 Gratis inngang
💻 DirekteSport.no
📲 @TillerFotball på Twitter


Tror du Tiller scorer mange mål i år?
Støtt blåtrøyene gjennom offensive Målklubben


Må heve seg fra sist

De blåkledde fra Tillerbyen ønsker Træff velkommen til TOBB Arena Sør denne lørdagen, og det blir en kamp der Tiller håper å komme tilbake på vinnersporet.

Etter en solid sesongstart der Simon Hustad Evjens mannskap hadde fire strake seiere og luktet på topplasseringene, har det blitt to nederlag og plassering litt i ingenmannsland.

Opprykksdrømmen er lagt på is, og nå handler det om å vinne så mange kamper som mulig resten av sesongen for å havne høyest opp på tabellen.

Det kan også vise seg å være viktig for å komme direkte til 1. runde i NM neste år.


Se tabellen i Norsk Tipping-ligaen avdeling 5


Siste fem kamper:
 Tiller 1 - 0 Melhus
 Tynset 1 - 2 Tiller
 Tiller 1 - 0 Volda
Kolstad 4 - 3 Tiller
Tiller 1 - 3 Strindheim TF


Uten tap på de fem siste

Træff tar turen nordover fra rosenes by vel vitende om at de har en solid sjanse på opprykk til 2. divisjon. Selv om moldenserne ligger bare fire poeng foran Tiller, har de deretter kun tre poeng opp til førsteplassen.

Siden 1-0-tapet for Byåsen Toppfotball 28. august, har de spilt fem kamper uten å oppleve nederlag igjen. I forrige oppgjør slo de Ranheim Toppfotball 2 4-2 på bortebane.

Nå venter en ny kamp i Trondheim.


Siste fem kamper:
✅ Aalesund 2 3 - 4 Træff
✅ Træff 2 - 1 Volda
🔘 Strindheim TF 2 - 2 Træff
✅ Træff 7 - 2 Tynset
✅ Ranheim TF-2 2 - 4 Træff


Bjerke ute, Myrvold tilbake

Tiller har noen spillere som er usikre til oppgjøret mot Træff. Andreas Arukwe sliter fremdeles med en ankelskade, mens Magnus Bjerke fremdeles ikke er frisk i ribbeinsbruddet som han pådro seg borte mot Tynset.

På den gledelige siden er Fredrik Myrvold frisk og rask igjen, og det kan godt være at teknikeren blir å finne i startelleveren på lørdag.

Ellers har det kommet en beskjed fra A-lagsleiren at troppen kan inneholde et par svært hyggelige overraskelser.


Lagoppstilling offentliggjøres på Twitter før kampstart.


0 Kommentar

Perfekt start på sluttspillet

Postet av Marius L. Larsen den 7. Okt 2021

(Tiller 5 - 0 Malvik) TOBB ARENA SØR: Etter 45 relativt svake minutter, våknet kvinner A virkelig i andre omgang og kjørte over Malvik onsdag kveld.

De blå har fått en god start på sluttspillet, men det var ikke helt uten kamp mot Malvik.


Sammendrag

* Malvik traff stolpen først
* Keeperbytte etter 19 minutter
* Tiller kunne ha ledet 2-0 halvveis
* Første omgang godt under pari
* Elleville 15 minutter etter sidebytte
* Store målsjanser etter 5-0


Kamprapport

De blåkledde fra Tillerbyen var egentlig ikke til å kjenne igjen i starten av første omgang. Om det var nervøsitet eller et mer fysisk Malvik-lag som vant duellene, kan man tenke på til man blir grønn.

Men varsellampene blinket rødt da Malvik headet i stolpen på en corner etter 28 minutter. Rett i forkant hadde også 16-årige Marita Flataunet kommet inn for en skadet Kaisa Øien Aune i sin A-lagsdebut. Den unge sisteskansen ble umiddelbart satt på prøve da det ble rot i bakre rekker, men forsøket fra kloss hold ble avverget av Synne Aunehaugen i siste liten.

Heldigvis skulle hjemmelaget våkne mot pause. Thale Hinsverk hadde to gode skuddmuligheter med korte mellomrom, men begge forsøkene endte på feil side av stengene.

I det 39. minutt skulle det endelig bli noe å juble for. Livlige Hinsverk slapp fri travhesten fra Flatåsen, Sandra Aardahl Gulstad, som stormet mot mål og satte ballen rolig og elegant til side for keeper til 1-0.

Rett før pause kunne nevnte Gulstad ha blitt tomålsscorer. Hun rundet keeper og skulle bare sette ballen i mål, men havnet i ubalanse og ballen smalt i stolpen.


En knallblå medvind

Tiller var slettes ikke fornøyd med prestasjonen den første omgangen. Det ble rettet opp i pausen, og umiddelbart fra start i andre omgang var det en helt annen mentalitet hos blåtrøyene.

Fem minutter etter et brukbart press, bestemte keeper Flataunet seg for å sette i gang et rekordlangt utspill. Ballen gikk rett i bakrom til en sprintende Hedda Stuedahl-Karlsen, som kjempet seg gjennom og forbi to rødkledde motspillere før hun tuppet ballen i lengste hjørne til 2-0 - og keeper med målgivende pasning!

Nå var det ingenting som skulle stoppe den blå medvinden. I løpet av de ti neste minuttene gikk Tiller fra 2-0 til 5-0.

Først stusset Gulstad corneren fra Maria Høvik på bakre stolpe der Synne Aunehaugen befant seg, og på et eller annet vis kranglet hun ballen over mållinja fra en meters hold.

Deretter vartet Aiila Bransfjell og Vilde Winge Kristiansen med et herlig samspill. Sistnevnte serverte Stuedahl-Karlsen alene mot keeper, som rundet keeper og fikset 4-0 og game over for gjestene fra nabokommunen.


Kulvik og Stuedahl var nære

De blåkledde satte punktum med sin 5-0-scoring. Stuedahl-Karlsen fant Høvik ute på kanten som slo hardt og presist inn til Winge Kristiansen. Fra ti meter var den målgarantisten iskald da hun bredsidet ballen i nettmaskene.

Malvik kom på en liten visitt halvveis i omgangen. En lang pasning i bakrom så ut til å havne hos en rødkledd spiller, men en årvåken Flataunet snappet ballen med hendene rett innenfor 16-meteren.

Tiller kunne faktisk ha økt ledelsen ytterligere mot slutten. En rastløs Thea Arnegård Kulvik var flere ganger gjennom, men det var bare nesten med den siste pasningen til en av angrepsmakkerne.

Louisa Stuedahl hadde også en stor sjanse da hun fintet bort flere Malvik-forsvarere før hun hamret til fra 16 meter, men ballen gikk rett på keeper.


Tiller kunne uansett juble over en herlig 5-0-seier i første kamp etter en solid andre omgang.

Førstkommende mandag kl.18.00 venter en ny, tøff oppgave. Da er Strindheim motstander på bortebane.


Kampfakta

Tiller IL 5 - 0 Malvik IL
1-0 Sandra Aardahl Gulstad 39'
2-0 Hedda Stuedahl-Karlsen 50'
3-0 Synne Aunehaugen 54'
4-0 Hedda Stuedahl-Karlsen 58'
5-0 Vilde Winge Kristiansen 60'

1. runde 3. divisjon kvinner sluttspill nivå 1
Onsdag 6. oktober 2021 kl.20.00
Tilskuere TOBB Arena Sør (Tiller): ca 80


Laget

Kaisa Øien Aune, Marie Schult Optun, Celine Kleiven Vevle, Synne Aunehaugen, Aiila Renander Bransfjell, Maria Alvestad Høvik, Vilde Hulaas Grøseth, Thale Hinsverk, Sandra Aardahl Gulstad, Vilde Winge Kristiansen, Hedda Stuedahl-Karlsen.

Innbyttere: Marita Flataunet, Pia Elise Skråmo Lien, Marie Methi, Louisa Stuedahl, Tina Talseth Gjestad, Idun Benjaminsen, Thea Arnegård Kulvik.


0 Kommentar

Videre etter straffedrama

Postet av Marius L. Larsen den 6. Okt 2021

(J17 Strindheim 10 - 11 Tiller (e.str.)) RUTA ARENA: J17 lå under to ganger, men straffet Strindheim i et nervepirrende OBOS-cupoppgjør tirsdag kveld.

Denne gjengen har mange kamper i oktober. Nå er de også klare for semifinale i OBOS-cup.


Sammendrag

* Snudde fra 0-1 til 2-1
* Utlignet til 3-3 umiddelbart etter baklengsmål
* Store målsjanser
* Svært gode straffespark fra begge lag
* Flataunet reddet, Bjørgård Kristiansen avgjorde


Kamprapport

Kveldens hvitkledde bortelag fra sørsida av byen fikk en verst tenkelig start på kvartfinalen i OBOS-cup, da de mistet ballen i bakre rekker og en blåkledd angriper scoret alene med keeper Ayla Latifi.

Heldigvis tok det ikke lange tiden før utligningen kom. Et strålende angrep der Rikke Olufsen fant Frida Ørndal Svendsen på motsatt side. Hun trengte bare én touch med et perfekt innlegg til Thea Arnegård Kulvik som fikset 1-1 fra kloss hold.

Tiller var det klart dominerende laget i første omgang, og det var derfor ikke ufortjent at de tok ledelsen 2-1 ved Olufsen som scoret sikkert alene med keeper etter en herlig stikker gjennom fra Kulvik.

Seks minutter før pause kunne Svendsen ha sendt Tiller til hvilen med en tomålsledelse, men en sterk oppsprett på ballen på en corner førte til at forsøket fra sju meter gikk over mål.

Istedenfor utlignet hjemmelaget på frispark. Tiller klarte ikke å få ballen unna farlig sone, og en nedfallsfrukt endte med at en Strindheim-spiller scoret fra ti meter.


Åtte strafferunder

Selv om Tiller hadde mesteparten av ballinnehavet også etter sidebytte, hindret det ikke effektive Strindheim å ta ledelsen. På en corner fikk en blåkledd spiller stå helt alene og headet inn 3-2.

Heldigvis for Tiller gikk det i underkant av 60 sekunder før lagene var like langt igjen. Et innlegg fra Olufsen fant Ida Sofie Bye-Andersen i feltet, som vendte lekkert av en forsvarsspiller før hun banket ballen i korthjørnet til 3-3.

Tiller skapte flere store målsjanser mot slutten. Nyberg Hansen skled ballen like utenfor fra åtte meter, og samme spiller skjøt like over på et langskudd.

Kampen gikk til deretter til to ekstraomganger á fem minutter, og der var Tiller nærmest. Ørndal Svendsen ble spilt gjennom og kom alene med keeper, men fra skrått hold gikk ballen rett på vertenes sisteskanse.

Dermed måtte oppgjøret avgjøres på straffespark, der begge lag skjøt veldig gode straffere. De hadde truffet på sine sju første skudd før Tiller-keeper Marita Flataunet reddet glimrende på det åttende forsøket. Da steppet Vilde Bjørgård Kristiansen opp og avgjorde kampen med sin 11-10-scoring.


Tiller er derfor videre til semifinalen, og der møter de Steinkjer på TOBB Arena Sør. Kampen er satt til søndag 24. oktober, men lagene kan bli enige om å spille på et tidligere tidspunkt.

Vinneren spiller finale mot vinneren av Ranheim og Egge helga 5. - 7. november.


Kampfakta

Strindheim IL 10 - 11 Tiller IL
1-0 5'
1-1 Thea Arnegård Kulvik 9'
1-2 Rikke Sofie Olufsen 27'
2-2 35'
3-2 54'
3-3 Ida Sofie Bye-Andersen 55'

Straffespark:
4-3
4-4 Ingeborg Nyberg Hansen
5-4
5-5 Thea Arnegård Kulvik
6-5
6-6 Rikke Sofie Olufsen
7-6
7-7 Emma Jensen
8-7
8-8 Elisabeth Sagfjæra
9-8
9-9 Ida Sofie Bye-Andersen
10-9
10-10 Michelle Kveberg Alstad
10-10 Redning Marita Flataunet
10-11 Vilde Bjørgård Kristiansen

Kvartfinale OBOS-cup J17
Tirsdag 5. oktober 2021 kl.19.30
Tilskuere Ruta Arena (Leangen): ca 60


Laget

Ayla Elise Buzzi Latifi, Ella Selvaag Solbakken, Emma Jensen (k), Arlinda Shala, Ida Nygård, Ingeborg Nyberg Hansen, Vilde Bjørgård Kristiansen, Frida Ørndal Svendsen, Elisabeth Sagfjæra, Rikke Sofie Olufsen, Thea Arnegård Kulvik.

Innbyttere: Marita Flataunet, Linn Sophie Stenkløv, Michelle Kveberg Alstad, Ida Sofie Bye-Andersen.


0 Kommentar

Før avspark: Tiller - Malvik

Postet av Marius L. Larsen den 5. Okt 2021

Kvinnelaget spiller sin første sluttspillkamp i 3. divisjon onsdag kveld, og det er nå sesongen på mange måter starter.

Blir det mer å juble for onsdag kveld?


Kampinformasjon

🏆 1. runde 3. divisjon kvinner sluttspill nivå 1
📅 Onsdag 6. oktober 2021
⏰ Kl.20.00
🏟 TOBB Arena Sør
🎫 Gratis inngang
📲 @TillerFotball på Twitter


Dette er sluttspillet

Etter å ha vunnet grunnserien i avdeling 1 med fem seiere og en uavgjort på sine seks kamper, er de blåkledde fra Tillerbyen nå klare for sluttspillet. Der møtes de tre øverste lagene fra begge avdelingene, til sammen seks lag, gjennom fem runder.

Det laget som står øverst på tabellen etter endt serie, rykker opp til 2. divisjon.

Tiller starter mot Malvik, som kapret tredjeplassen i samme avdeling rett foran nesa på NTNUI, og deretter venter kamper mot Strindheim, Ranheim, Utleira og Steinkjer.

Siste kamp blir mot nordtrønderne 31. oktober på TOBB Arena Sør.


Se hele kampoppsettet for sluttspillet her


3-2-seier sist

Tiller kommer til sluttspillets første oppgjør med en 1-1-kamp mot opprykkskandidat Steinkjer på søndag. Blåtrøyene tok ledelsen tidlig i kampen, men leverte en første omgang under pari ut fra spill og målsjanser.

Derimot ble det vesentlig endring etter sidebytte. Sørtrønderne skapte flere store muligheter og var det dominerende laget, men klarte ikke å få ballen innenfor nettmaskene. Det endte dermed uavgjort i siste grunnseriekamp.

Denne onsdagen starter hardkjøret der de blå skal spille fem kamper på fire uker, og spillertroppen er klar til dyst.

Thale Hinsverk ble lagets toppscorer i grunnserien med sine seks fulltreffere, og åtte andre målscorere har sørget for at laget fikk 24 nettkjenninger.

Malvik sin forrige kamp var egentlig mot Charlottenlund, men de hadde trukket laget etter ikke å ha stilt til to kamper på rad. Dermed ble rødtrøyenes siste serieoppgjør faktisk mot Tiller. Også den kampen ble spilt på TOBB Arena Sør, og det ble av det jevne slaget.

Tiller vant til slutt 3-2 etter scoringer av fronttrioen Hedda Stuedahl-Karlsen, Vilde Winge Kristiansen og Sandra Aardahl Gulstad.


Nå skal lagene kjempe igjen.



0 Kommentar

Til sluttspill som gruppevinner

Postet av Marius L. Larsen den 3. Okt 2021

Kvinnelaget er klare for sluttspill, G16 tapte knepent semifinale og herrer-2 tapte toppkamp.

Hedda Stuedahl-Karlsen (i midten) ga Tiller ledelsen på Guldbergaunet.


De blåkledde fra Tillerbyen opplevde en særdeles spennende søndag etter en høyinteressant lørdag denne helga.

G16 spilte den prestisjefylte Stjernecupen på Hamar, og førstelaget avanserte til A-sluttspillet på søndag med tre seiere på tre forsøk. Der møtte de Astor i kvartfinalen som ble beseiret 3-0, men så ventet en langt tøffere kamp mot sterke Strømsgodset i semifinalen. Tiller hadde drammenserne på gaffelen med 1-1 til pause, men de måtte se seg slått knepent 2-1.

G16-2 spilte 0-0 i sin siste kamp mot Teie.

Se resultater her


G14-2 seiret

Dessverre gikk det ikke fullt så bra i seriespillet for flere av våre lag.

Herrer-2 tapte en viktig opprykkskamp i 5. divisjon mot Kolstad 2, der Tiller 2 ledet 3-1 til de ti siste minuttene. Dessverre klarte ikke blåtrøyene å holde unna, og det endte med et skuffende 4-3-tap.

Også J14-2 fikk smake på nederlag i søndagens oppgjør borte mot Orkla/Meldal. Tiller tapte til slutt 7-3.

Bedre gikk det for G14-2 som slo Gimse 4-1 på TOBB Arena Sør.


Gigantiske målsjanser

Søndagens siste kamp var på Guldbergaunet på Steinkjer, der kvinner A tok imot byens lag i 3. divisjon til siste kamp i grunnserien i avdeling 1.

Tiller tok ledelsen etter seks minutter ved Hedda Stuedahl-Karlsen som satte inn 1-0 fra kloss hold etter et perfekt innlegg fra Sandra Aardahl Gulstad, men det var en jevn og fysisk tøff første omgang.

Steinkjer utlignet til 1-1 ni minutter før pause, men rett før fløytesignalet så kunne Thale Hinsverk ha sendt Tiller i føringen på et godt volleyforsøk fra åtte meter, men ballen føyk like utenfor nærmeste stolpe.

I andre omgang var det stort sett bare Tiller, men vinnermålet uteble. Både Hinsverk og Stuedahl-Karlsen skjøt utenfor fra sju meter etter nok en gang glimrende innlegg fra Gulstad, og en svært livlig Louisa Stuedahl skjøt like over fra skrått hold.


Kampen endte dermed 1-1, som betyr at Tiller vinner avdelingen på målforskjell foran Steinkjer. Nå venter de i spenning på oppsettet til sluttspillet som etter alt å dømme starter til uka.



0 Kommentar

Fra Innlandet med jubel

Postet av Marius L. Larsen den 2. Okt 2021

Tiller tapte i Norsk Tipping-ligaen, men det ble jubel på Hamar og Fåvang.

Denne gjengen skal til Gjøvik for å kjempe om å bli uoffisielle norgesmestere om to uker.


De blåkledde fra Tillerbyen fikk lite å juble for på TOBB Arena Sør denne lørdagen. Etter en jevn førsteomgang mot Strindheim Toppfotball i Norsk Tipping-ligaen, der Tiller var det førende laget, var det gjestene fra Leangen som tok ledelsen rett før pause.

Tiller og Robin Hermanstad utlignet til 1-1 etter 70 minutter, men mot slutten så ble det to raske baklengsmål.

Tiller tapte dermed 3-1.

Se kampfakta her


Puljevinner og kvartfinale

På Hamar deltar G16 med to lag i den prestisjefylte Stjernecupen. Lørdagen ble brukt til de innledende kampene, og her var det mye å glede seg over.

G16-1 åpnet med 4-2-seier over Fyllingsdalen før det ble en 3-0-seier over Pors Grenland. I siste gruppespillkamp ble det en stor 5-0-seier over Verdal.

Dette betyr at de blåkledde gikk videre til sluttspillet som puljevinner. Søndag kl.10.00 møter de Astor i kvartfinalen.

G16-2 spilte tre av fire innledende kamper på lørdag, og det har så langt blitt null poeng.

Søndag ettermiddag spilles siste kamp.


Les mer:
Cupinformasjon
Resultater G16-1
Resultater G16-2


Klar for finalespill

Lørdagens siste jubelbrøl kom på Fåvang, rett nedenfor Ringebu på Innlandet.

Der møtte J17 sterke Heming i kvartfinalen i Adidas Cup, uoffisielt NM. Heming fikk de bekjentskap med under talentcupen på Hamar, der de blå vant 1-0 og senere gull.

Resultatet skulle gjenta seg denne lørdagen. Etter bare fire minutter ble det nettsus, da et frispark fra Ingeborg Nyberg Hansen ble blokkert i feltet, og fra tolv meter hamret Rikke Olufsen inn 1-0.

Tiller hadde store målsjanser spesielt i første omgang, men Oslo-laget Heming var småfarlige på sine bakromspasninger.

Blåtrøyene holdt unna, men de trengte hjelp av en gulkledd burvokter i kampens siste spilleminutt. Marita Flataunet reddet glimrende på et frispark fra 25 meter.

Dermed kunne Tiller juble over seier og avansement til finalespillet 16.- og 17. oktober på Gjøvik. Der møter de vinneren av Askøy og Lillehammer i semifinale den lørdagen, og en eventuell finale spilles dagen etter.


Se resultater i uoffisielt NM her


0 Kommentar

Før avspark: Strindheim TF & Steinkjer

Postet av Marius L. Larsen den 1. Okt 2021

Les deg opp før to A-lagskamper på 24 timer i helga.

Robin Hermanstad (t.v.) og Jonathan Smerkerud Frønes er i scoringshumør om dagen. Fortsetter nettsusene på lørdag?


Kampinformasjon: Strindheim TF

🏆 9. runde Norsk Tipping-ligaen avd. 5
📅 Lørdag 2. oktober 2021
⏰ Kl.16.00
🏟 TOBB Arena Sør
🎫 Gratis inngang
💻 DirekteSport.no


Tror du Tiller scorer mange mål i år?
Støtt blåtrøyene gjennom offensive Målklubben

Kvinnelaget gjester Steinkjer i siste grunnserierunde. Klarer de sju seiere på rad før sluttspillet starter neste uke?


Kampinformasjon: Steinkjer

🏆 7. runde 3. divisjon kvinner avd. 1 grunnspill
📅 Søndag 3. oktober 2021
⏰ Kl.15.00
🏟 Guldbergaunet TOBB Arena


Tap, walkover og ingen Twitter

De blåkledde fra Tillerbyen har vært solide gjennom en så langt tøff høst, men våre beste menn fikk seg en smell i forrige serierunde.

Etter fire strake seiere, jaktet Tiller den femte borte mot Kolstad. De blå havnet tidlig under, men hentet seg inn to ganger og ledet også 3-2 tidlig i andre omgang. Dessverre ble de felt av en ulovlig to-touch-straffe, som overraskende nok ble gyldig, og tapte 4-3 på overtid.

Dermed ligger Tiller foreløpig på 6. plass på tabellen, kun fem poeng opp til serieleder.

Nå jakter de en solid revansje mot Strindheim Toppfotball.


Siste fem kamper:
 Tiller 4 - 1 Molde-2
 Tiller 1 - 0 Melhus
 Tynset 1 - 2 Tiller
 Tiller 1 - 0 Volda
Kolstad 4 - 3 Tiller


Våre beste kvinner opplevde en skuffelse selv om det ble tre poeng i forrige kamp. Så hvordan kan det ha seg?

Forrige kamp mot Charlottenlund som skulle ha vært spilt onsdag i forrige uke, ble avlyst ettersom gråtrøyene ikke klarte å stille lag på banen som er 13 kilometer unna. Tiller ble derfor tilkjent 3-0-seier på walkover.

Forrige spilte kamp endte jevnt, men med en fortjent Tiller-seier da blåtrøyene slo Malvik 3-2 på TOBB Arena Sør. Med denne seieren ble også plassen i sluttspillserien sikret, som starter i uke 40.

De blå leder tabellen i grunnserien på målforskjell foran søndagens motstander Steinkjer.


Siste fem kamper:
✅ Egge 0 - 6 Tiller
 Tiller 5 - 0 Vuku
✅ NTNUI 1 - 2 Tiller
Tiller 3 - 2 Malvik
Tiller 3 - 0 Charlottenlund (WO)


Lørdagens oppgjør mot Strindheim Toppfotball blir ikke oppdatert på Twitter. Det er fordi mediaansvarlig har et trenerverv som man vier dagen til.


Ustabil og stabil form

Herrelagets motstander er toppfotballklubben fra Leangen, Strindheim. Fra vegg-i-vegg med den snart eksporterte travbanen har de hatt en heftig galopp gjennom årets Norsk Tipping-liga.

De ledet avdelingen tidligere i høst, men så har de ikke plukket så mange poeng som forventet. De tapte overraskende nok for Melhus for tre uker siden og deretter klarte bare uavgjort mot Træff rett etterpå, men de rettet opp inntrykket med en sterk 4-0-seier over Orkla forrige helg.

De ligger i skrivende stund tre poeng foran Tiller på 2. plass.


Siste fem kamper:
🔘 Strindheim TF 3 - 3 Aalesund 2
✅ Strindheim TF 6 - 1 Tynset
❌ Melhus 1 - 0 Strindheim TF
🔘 Strindheim TF 2 - 2 Træff
✅ Orkla 0 - 4 Strindheim TF


Kvinnelagets motstander Steinkjer har i likhet med Tiller gjort rent bord på sine seks første kamper, men de opplevde også dessverre det Tiller gjorde i sin forrige kamp.

Gultrøyene skulle ha møtt Charlottenlund til en real krig om poengene, men gjestene ble hjemme i Trondheim og Steinkjer vant 3-0 på walkover.

Med likhet for loven, så betyr det at Tiller starter oppgjøret med fire plussmål bedre enn nordtrønderne. Også Steinkjer er klare for sluttspillet, så dette oppgjøret i grunnserien har kun med æren å gjøre, men blåtrøyene gleder seg til å måle krefter mot en tøff motstander.

Er det en ting som er sikkert senere i oktober, så er det at når lagene møtes igjen så blir det på TOBB Arena Sør.


Siste fem seriekamper:
✅ Orkla 2 - 4 Steinkjer
✅ Steinkjer 3 - 2 Malvik
✅ Steinkjer 3 - 1 NTNUI
✅ Egge 0 - 9 Steinkjer
✅ Steinkjer 3 - 0 Charlottenlund (WO)


Mye jubel for to år siden

Sist alle de fire lagene møttes i seriespill på sitt nivå, var i 2019 ettersom myndighetene aldri åpnet opp for fotball for voksne i 2020.

Herrelaget hadde stålkontroll på Strindheim Toppfotball i sommervarmen på Leangen i juli. Robin Hermanstad sendte Tiller foran rett før pause, og to nye scoringer sørget for en knallsterk 3-0-seier.

I motsatt oppgjør på TOBB Arena Sør på høsten gikk det ikke fullt så bra. Tiller ledet 1-0 tidlig i andre omgang, men fikk utligning mot seg rett etterpå og tapte til slutt 3-1.


Kamprapporter fra 2019:
Strindheim TF 0 - 3 Tiller
Tiller 1 - 3 Strindheim TF


Kvinnelaget fikk et tøft og svært nervepirrende bortemøte med nyopprykkede Steinkjer i april 2019. Blåtrøyene lå under 2-0 med en gang, men de utlignet til pause. Selv om de gulkledde tok ledelsen på nytt i andre omgang, var det Tiller som sto igjen som seierskvinner etter en 4-3-seier i nest siste spilleminutt.

På TOBB Arena Sør i august det året var det egentlig ingen tvil om hvor seieren skulle havne. Det sto riktignok 1-1, men så våknet Victoria Sande Petersen og resten av de blå og vant hele 6-1 til slutt.


Kamprapporter fra 2019:
Steinkjer 3 - 4 Tiller
Tiller 6 - 1 Steinkjer


Romero i kamptropp

Herrelaget er svært revansjelystne etter forrige helgs regelbruddtap, og de har hatt en solid uke på treningsfeltet, selv om de mangler noen fra forrige oppgjør.

Andreas Druzkowski og Espen Johnsen er begge utilgjengelige, men på den gledelige siden er Sindre Myrvold Welo tilbake etter å ha spilt to futsalkamper for Norge.

For første gang i en A-kamptropp finner vi U21-spiller Benjamin Romero, som har imponert både på trening og i kamp den siste tiden.


Kvinnelaget har hatt nesten to gode treningsuker på feltet etter sist gjennomførte kamp. Marie Schult Optun blir ikke å finne på Guldbergaunet, mens Marie Methi er foreløpig usikker.

Det kan også bli en A-lagsdebut for nysignerte Idun Benjaminsen.


0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline