Kategori

Før avspark: Tiller - Ranheim

Postet av Marius L. Larsen den 19. Okt 2021

To lag på poengjakt møtes tirsdag kveld.

Vi håper på flere slike scener sent tirsdag kveld.


Kampinformasjon

🏆 3. runde 3. divisjon kvinner sluttspill nivå 1
📅 Tirsdag 19. oktober 2021
⏰ Kl.21.00
🏟 TOBB Arena Sør
🎫 Gratis inngang
📲 @TillerFotball på Twitter


Revansje fra sist

De blåkledde fra Tillerbyen ønsker Ranheim velkommen til TOBB Arena Sør denne tirsdagskvelden. Dette blir den tredje sluttspillkampen i 3. divisjon som vil få en innvirkning på minst ett av lagene.

Ranheim har nemlig bare ett poeng på sine første to kamper, og er avhengig av å vinne over Tiller for å henge med i jakten på opprykk.

Tiller ligger i skrivende stund tre poeng bak serielederen, og bør også være gira på tre poeng før toppmøtet med Utleira førstkommende mandag.

Etter å ha åpnet med en storseier over Malvik i første kamp, ble det et knepent nederlag borte mot Strindheim i den neste.


Siste to kamper:
Tiller 5 - 0 Malvik
Strindheim 1 - 0 Tiller


Tabell etter andre runde:

PlassLagKVUTMålP
1Utleira22004-06
2Steinkjer21109-44
3Tiller21015-13
4Strindheim21011-13
5Ranheim20112-51
6Malvik20022-120


Ett poeng

Ranheim kommer til TOBB Arena Sør med et 3-0-tap for offensive Utleira. Det var ingen tvil om hvor seieren i forrige runde skulle havne, da Ranheim ble altfor små mot et sterkt Utleira-lag.

I første runde imponerte de på Guldbergaunet på Steinkjer. De ledet 2-0 over nordtrønderne, og til tross for et massivt gult press i sluttminuttene, endte det 2-2 og med ett poeng.


Se fullstendig terminliste her

Nå er Ranheim nødt til å vinne for å ha et håp om å kapre den øverste plassen som gir opprykk.


Ranheims siste to kamper:
🔘 Steinkjer 2 - 2 Ranheim
❌ Ranheim 0 - 3 Utleira


Vevle tilbake

Tiller har fått ei ny god treningsuke på TOBB Arena Sør i forkant av tirsdagskampen mot Ranheim, og de aller fleste spillerne ser ut til å være klare for en ny duell.

Ekstra gledelig har det vært å se Celine Kleiven Vevle tilbake på feltet, samtidig som Marie Schult Optun, som måtte forlate banen i oppgjøret mot Strindheim, har vendt tilbake fortere enn antatt.

Angrepsspiller Sandra Aardahl Gulstad skal testes tett opp mot kampstart, mens den solide J17-trioen Marita Flataunet, Vilde Bjørgård Kristiansen og Thea Arnegård Kulvik er ventet å være i kamptroppen.


Lagoppstilling offentliggjøres på Twitter før kampstart.


0 Kommentar

Brente sjanser ga ingen poeng

Postet av Marius L. Larsen den 12. Okt 2021

(Strindheim 1 - 0 Tiller) RUTA ARENA: Kvinner A tapte den andre sluttspillkampen knepent mandag kveld.

Det ble bare nesten for Marie Methi og resten av Tiller.


Sammendrag

* Fire store Tiller-sjanser i første omgang
* Dominans, men ingen resultat
* Jevnere andre omgang
* Få sjanser mot slutten


Kamprapport

Dagens hvitkledde bortelag åpnet knallsterkt og gikk rett i strupen på et hjemmelag som hadde press på seg for å vinne. Allerede i løpet av de første minuttene var det to store målsjanser. Først tvang Thale Hinsverk hjemmelagets målvakt å gjøre en god redning, og på den påfølgende corneren headet Synne Aunehaugen like utenfor.

Strindheim hadde en corner i nettveggen, men ellers var det bare Tiller de første 45 minuttene. Hedda Stuedahl-Karlsen dro seg innover og prøvde lykken fra over 20 meter, men igjen var keeper på plass og hindret scoring.

Rett etterpå reddet en Strindheim-spiller en corner fra Marie Methi på målstreken.


Manglet trykket i sluttminuttene

Da det bare var nesten den ene veien, var det ikke bare-bare den andre veien. Etter 58 minutter klarte ikke Tiller å håndtere enda en lang bakromsball fra vertene, og en Strindheim-spiller rundet Flataunet og satte ballen i mål på deres første reelle målsjanse.

Tiller prøvde å gire om, men det ble for lite trykk mot hjemmelagets 16-meter. Hinsverks forsøk som snertet tverrliggeren var det nærmeste gjestene kom.

Istedenfor var det mange frispark og dueller, og hvittrøyene klarte aldri å skape den store målsjansen i de hektiske sluttminuttene.


Dermed ble det høstens første nederlag for Tiller, som uansett har alt i sine hender dersom de ønsker å stå øverst på sluttspilltabellen etter sesongslutt.

Neste oppgjør er hjemme mot Ranheim tirsdag 19. oktober kl.21.00.


Kampfakta

Strindheim IL 1 - 0 Tiller IL
1-0 58'

2. runde 3. divisjon kvinner sluttspill nivå 1
Mandag 11. oktober 2021 kl.18.00
Tilskuere Ruta Arena (Leangen): ca 70


Laget

Marita Flataunet, Marie Schult Optun, Maria Alvestad Høvik, Synne Aunehaugen, Aiila Renander Bransfjell, Vilde Hulaas Grøseth, Marie Methi, Thale Hinsverk, Sandra Aardahl Gulstad, Vilde Winge Kristiansen, Hedda Stuedahl-Karlsen.

Innbyttere: Tuva Wessel Tvervåg, Tina Talseth Gjestad, Pia Elise Skråmo Lien, Idun Benjaminsen, Thea Arnegård Kulvik, Vilde Bjørgård Kristiansen.


0 Kommentar

Før avspark: Strindheim - Tiller

Postet av Marius L. Larsen den 10. Okt 2021

Kvinner A tar turen til Leangen i den andre sluttspillkampen mandag kveld.

Store jubelscener sist onsdag. Blir det mer å juble for på mandag?


Kampinformasjon

🏆 2. runde 3. divisjon kvinner sluttspill nivå 1
📅 Mandag 11. oktober 2021
⏰ Kl.18.00
🏟 Ruta Arena
📲 @TillerFotball på Twitter


Åpnet med 5-0

De blåkledde fra Tillerbyen ser frem til en ny tøff kamp i sluttspillet i 3. divisjon. Det er nemlig det laget som ender opp øverst på den nye tabellen som rykker opp til 2. divisjon.

Der fikk Tiller en solid start sist onsdag. På TOBB Arena Sør var det et godt Malvik-lag som stilte opp på motsatt halvdel, og det hadde faktisk ikke vært ufortjent om rødtrøyene gikk opp i ledelsen før pause.

Allikevel var det Tiller som snek seg foran før sidebytte, og en solid andre omgang sørget for en knallsterk 5-0-seier og foreløpig tabelltopp.

Fra Tiller-hold meldes det om meget god stemning på treningsfeltet den siste uka.


Se fullstendig kampoppsett her


Tabell etter første runde:

PlassLagKVUTMålP
1Tiller11005-03
2Utleira11001-03
3Ranheim10102-21
3Steinkjer10102-21
5Strindheim10010-10
6Malvik10010-50

Strindheim må vinne

Strindheim hadde en strålende grunnserie i august og september. På de sju innledende kampene sto de igjen med imponerende sju seiere og hele 28-0 i målforskjell.

De slo Utleira 1-0 i siste minutt i toppkampen i den avdelingen, men så ble det omvendt i åpningskampen i sluttspillet. I nok et jevnt oppgjør mellom de to lagene, var det Utleira som trakk det lengste strået og vant 1-0 etter en scoring i første omgang.

Det betyr at Strindheim er nødt til å vinne over Tiller mandag kveld for å ha en ørliten mulighet til å nå topplasseringen som gir opprykk.


It's showtime.


0 Kommentar

Perfekt start på sluttspillet

Postet av Marius L. Larsen den 7. Okt 2021

(Tiller 5 - 0 Malvik) TOBB ARENA SØR: Etter 45 relativt svake minutter, våknet kvinner A virkelig i andre omgang og kjørte over Malvik onsdag kveld.

De blå har fått en god start på sluttspillet, men det var ikke helt uten kamp mot Malvik.


Sammendrag

* Malvik traff stolpen først
* Keeperbytte etter 19 minutter
* Tiller kunne ha ledet 2-0 halvveis
* Første omgang godt under pari
* Elleville 15 minutter etter sidebytte
* Store målsjanser etter 5-0


Kamprapport

De blåkledde fra Tillerbyen var egentlig ikke til å kjenne igjen i starten av første omgang. Om det var nervøsitet eller et mer fysisk Malvik-lag som vant duellene, kan man tenke på til man blir grønn.

Men varsellampene blinket rødt da Malvik headet i stolpen på en corner etter 28 minutter. Rett i forkant hadde også 16-årige Marita Flataunet kommet inn for en skadet Kaisa Øien Aune i sin A-lagsdebut. Den unge sisteskansen ble umiddelbart satt på prøve da det ble rot i bakre rekker, men forsøket fra kloss hold ble avverget av Synne Aunehaugen i siste liten.

Heldigvis skulle hjemmelaget våkne mot pause. Thale Hinsverk hadde to gode skuddmuligheter med korte mellomrom, men begge forsøkene endte på feil side av stengene.

I det 39. minutt skulle det endelig bli noe å juble for. Livlige Hinsverk slapp fri travhesten fra Flatåsen, Sandra Aardahl Gulstad, som stormet mot mål og satte ballen rolig og elegant til side for keeper til 1-0.

Rett før pause kunne nevnte Gulstad ha blitt tomålsscorer. Hun rundet keeper og skulle bare sette ballen i mål, men havnet i ubalanse og ballen smalt i stolpen.


En knallblå medvind

Tiller var slettes ikke fornøyd med prestasjonen den første omgangen. Det ble rettet opp i pausen, og umiddelbart fra start i andre omgang var det en helt annen mentalitet hos blåtrøyene.

Fem minutter etter et brukbart press, bestemte keeper Flataunet seg for å sette i gang et rekordlangt utspill. Ballen gikk rett i bakrom til en sprintende Hedda Stuedahl-Karlsen, som kjempet seg gjennom og forbi to rødkledde motspillere før hun tuppet ballen i lengste hjørne til 2-0 - og keeper med målgivende pasning!

Nå var det ingenting som skulle stoppe den blå medvinden. I løpet av de ti neste minuttene gikk Tiller fra 2-0 til 5-0.

Først stusset Gulstad corneren fra Maria Høvik på bakre stolpe der Synne Aunehaugen befant seg, og på et eller annet vis kranglet hun ballen over mållinja fra en meters hold.

Deretter vartet Aiila Bransfjell og Vilde Winge Kristiansen med et herlig samspill. Sistnevnte serverte Stuedahl-Karlsen alene mot keeper, som rundet keeper og fikset 4-0 og game over for gjestene fra nabokommunen.


Kulvik og Stuedahl var nære

De blåkledde satte punktum med sin 5-0-scoring. Stuedahl-Karlsen fant Høvik ute på kanten som slo hardt og presist inn til Winge Kristiansen. Fra ti meter var den målgarantisten iskald da hun bredsidet ballen i nettmaskene.

Malvik kom på en liten visitt halvveis i omgangen. En lang pasning i bakrom så ut til å havne hos en rødkledd spiller, men en årvåken Flataunet snappet ballen med hendene rett innenfor 16-meteren.

Tiller kunne faktisk ha økt ledelsen ytterligere mot slutten. En rastløs Thea Arnegård Kulvik var flere ganger gjennom, men det var bare nesten med den siste pasningen til en av angrepsmakkerne.

Louisa Stuedahl hadde også en stor sjanse da hun fintet bort flere Malvik-forsvarere før hun hamret til fra 16 meter, men ballen gikk rett på keeper.


Tiller kunne uansett juble over en herlig 5-0-seier i første kamp etter en solid andre omgang.

Førstkommende mandag kl.18.00 venter en ny, tøff oppgave. Da er Strindheim motstander på bortebane.


Kampfakta

Tiller IL 5 - 0 Malvik IL
1-0 Sandra Aardahl Gulstad 39'
2-0 Hedda Stuedahl-Karlsen 50'
3-0 Synne Aunehaugen 54'
4-0 Hedda Stuedahl-Karlsen 58'
5-0 Vilde Winge Kristiansen 60'

1. runde 3. divisjon kvinner sluttspill nivå 1
Onsdag 6. oktober 2021 kl.20.00
Tilskuere TOBB Arena Sør (Tiller): ca 80


Laget

Kaisa Øien Aune, Marie Schult Optun, Celine Kleiven Vevle, Synne Aunehaugen, Aiila Renander Bransfjell, Maria Alvestad Høvik, Vilde Hulaas Grøseth, Thale Hinsverk, Sandra Aardahl Gulstad, Vilde Winge Kristiansen, Hedda Stuedahl-Karlsen.

Innbyttere: Marita Flataunet, Pia Elise Skråmo Lien, Marie Methi, Louisa Stuedahl, Tina Talseth Gjestad, Idun Benjaminsen, Thea Arnegård Kulvik.


0 Kommentar

Før avspark: Tiller - Malvik

Postet av Marius L. Larsen den 5. Okt 2021

Kvinnelaget spiller sin første sluttspillkamp i 3. divisjon onsdag kveld, og det er nå sesongen på mange måter starter.

Blir det mer å juble for onsdag kveld?


Kampinformasjon

🏆 1. runde 3. divisjon kvinner sluttspill nivå 1
📅 Onsdag 6. oktober 2021
⏰ Kl.20.00
🏟 TOBB Arena Sør
🎫 Gratis inngang
📲 @TillerFotball på Twitter


Dette er sluttspillet

Etter å ha vunnet grunnserien i avdeling 1 med fem seiere og en uavgjort på sine seks kamper, er de blåkledde fra Tillerbyen nå klare for sluttspillet. Der møtes de tre øverste lagene fra begge avdelingene, til sammen seks lag, gjennom fem runder.

Det laget som står øverst på tabellen etter endt serie, rykker opp til 2. divisjon.

Tiller starter mot Malvik, som kapret tredjeplassen i samme avdeling rett foran nesa på NTNUI, og deretter venter kamper mot Strindheim, Ranheim, Utleira og Steinkjer.

Siste kamp blir mot nordtrønderne 31. oktober på TOBB Arena Sør.


Se hele kampoppsettet for sluttspillet her


3-2-seier sist

Tiller kommer til sluttspillets første oppgjør med en 1-1-kamp mot opprykkskandidat Steinkjer på søndag. Blåtrøyene tok ledelsen tidlig i kampen, men leverte en første omgang under pari ut fra spill og målsjanser.

Derimot ble det vesentlig endring etter sidebytte. Sørtrønderne skapte flere store muligheter og var det dominerende laget, men klarte ikke å få ballen innenfor nettmaskene. Det endte dermed uavgjort i siste grunnseriekamp.

Denne onsdagen starter hardkjøret der de blå skal spille fem kamper på fire uker, og spillertroppen er klar til dyst.

Thale Hinsverk ble lagets toppscorer i grunnserien med sine seks fulltreffere, og åtte andre målscorere har sørget for at laget fikk 24 nettkjenninger.

Malvik sin forrige kamp var egentlig mot Charlottenlund, men de hadde trukket laget etter ikke å ha stilt til to kamper på rad. Dermed ble rødtrøyenes siste serieoppgjør faktisk mot Tiller. Også den kampen ble spilt på TOBB Arena Sør, og det ble av det jevne slaget.

Tiller vant til slutt 3-2 etter scoringer av fronttrioen Hedda Stuedahl-Karlsen, Vilde Winge Kristiansen og Sandra Aardahl Gulstad.


Nå skal lagene kjempe igjen.



0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline