Kategori

Før avspark: Tiller - Ranheim

Postet av Marius L. Larsen den 19. Okt 2021

To lag på poengjakt møtes tirsdag kveld.

Vi håper på flere slike scener sent tirsdag kveld.


Kampinformasjon

🏆 3. runde 3. divisjon kvinner sluttspill nivå 1
📅 Tirsdag 19. oktober 2021
⏰ Kl.21.00
🏟 TOBB Arena Sør
🎫 Gratis inngang
📲 @TillerFotball på Twitter


Revansje fra sist

De blåkledde fra Tillerbyen ønsker Ranheim velkommen til TOBB Arena Sør denne tirsdagskvelden. Dette blir den tredje sluttspillkampen i 3. divisjon som vil få en innvirkning på minst ett av lagene.

Ranheim har nemlig bare ett poeng på sine første to kamper, og er avhengig av å vinne over Tiller for å henge med i jakten på opprykk.

Tiller ligger i skrivende stund tre poeng bak serielederen, og bør også være gira på tre poeng før toppmøtet med Utleira førstkommende mandag.

Etter å ha åpnet med en storseier over Malvik i første kamp, ble det et knepent nederlag borte mot Strindheim i den neste.


Siste to kamper:
Tiller 5 - 0 Malvik
Strindheim 1 - 0 Tiller


Tabell etter andre runde:

PlassLagKVUTMålP
1Utleira22004-06
2Steinkjer21109-44
3Tiller21015-13
4Strindheim21011-13
5Ranheim20112-51
6Malvik20022-120


Ett poeng

Ranheim kommer til TOBB Arena Sør med et 3-0-tap for offensive Utleira. Det var ingen tvil om hvor seieren i forrige runde skulle havne, da Ranheim ble altfor små mot et sterkt Utleira-lag.

I første runde imponerte de på Guldbergaunet på Steinkjer. De ledet 2-0 over nordtrønderne, og til tross for et massivt gult press i sluttminuttene, endte det 2-2 og med ett poeng.


Se fullstendig terminliste her

Nå er Ranheim nødt til å vinne for å ha et håp om å kapre den øverste plassen som gir opprykk.


Ranheims siste to kamper:
🔘 Steinkjer 2 - 2 Ranheim
❌ Ranheim 0 - 3 Utleira


Vevle tilbake

Tiller har fått ei ny god treningsuke på TOBB Arena Sør i forkant av tirsdagskampen mot Ranheim, og de aller fleste spillerne ser ut til å være klare for en ny duell.

Ekstra gledelig har det vært å se Celine Kleiven Vevle tilbake på feltet, samtidig som Marie Schult Optun, som måtte forlate banen i oppgjøret mot Strindheim, har vendt tilbake fortere enn antatt.

Angrepsspiller Sandra Aardahl Gulstad skal testes tett opp mot kampstart, mens den solide J17-trioen Marita Flataunet, Vilde Bjørgård Kristiansen og Thea Arnegård Kulvik er ventet å være i kamptroppen.


Lagoppstilling offentliggjøres på Twitter før kampstart.


0 Kommentar

Et lysglimt fra herrene

Postet av Marius L. Larsen den 18. Okt 2021

Det var mange spennende kamper i helga, der herrene kunne juble over poeng.

Fredrik Meland Johnsen sørget for en ren kvalik-finale i 5. divisjon neste søndag. Her fra 3. divisjonskampen mot Træff forrige helg.


De blåkledde fra Tillerbyen spilte over "hele Norge" i helga, der kampene startet på lørdag på Dalgård. Våre beste menn gjestet Byåsen Toppfotball i et skikkelig tidligvintervær, og da det så ut til at det ikke ble noen poeng med hjem til sørsida, utlignet Sindre Welo på straffespark og sikret 2-2.

Les vår kamprapport her


Søndagen inneholdt flere spennende dueller. På TOBB Arena Sør spilte et relativt ungt herrer-2-lag mot Melhus 2 i 5. divisjon, men det hadde lite å si for både prestasjonen og resultatet. Tiller 2 vant 4-1 etter scoringer av Fredrik Meland Johnsen (2), Kristoffer Pires Ferreira og Sadiki Reberaho.

Dermed er det duket for en durabel avslutning på sesongen med et bortemøte med opprykksjagede Trønder-Lyn neste søndag.

Les kampfakta her


I Namsos gjestet G19-1 DDE-bygda for å spille om en finale i OBOS-cup. Jonas Bardo Fossen Thanem sendte Tiller i føringen rett før pause, men selv om Namsos ble korrekt redusert til ti spillere tidlig i andre omgang, utlignet hjemmelaget fem minutter før slutt.

Etter at det ikke ble noen avgjørelse i ekstraomgangene, måtte det kåres en vinner på straffepark. Der tapte Tiller 5-4.

Les kampfakta her


Søndagen ble avsluttet med en lang kjøretur hjem fra Gjøvik for J17. De spilte de siste kampene i sluttspillet i Adidas Cup denne helga, og lørdagens kamp mot Askøy fra Bergen gikk blåtrøyenes vei. Mål fra Ingeborg Nyberg Hansen og Rikke Olufsen sikret en sterk 2-0-seier og finale neste dag.

Dessverre var det tunge føtter å spore i finalen mot Strindheim. Tiller klarte aldri å komme opp på sitt vante nivå, og da ble de hardt straffet. Finalen endte med et knepent 2-0-tap, men J17 kan se tilbake på en fantastisk innsats kronet med en herlig 2. plass.

Fra finalen i Adidas Cup på Gjøvik Stadion.



0 Kommentar

Welo straffet Byåsen på overtid

Postet av Marius L. Larsen den 16. Okt 2021

(Byåsen TF 2 - 2 Tiller) BYÅSEN ARENA: Herrer A svarte med to utligninger lørdag ettermiddag, der den siste kom fire minutter på overtid.

Skjermbilde fra Direktesport etter 2-2-scoringen. For ordens skyld så ser det ut til at teknikken øverst til venstre sviktet i kaotiske sluttminutter.


Sammendrag

* Ufyselig vintervær
* Tiller soleklart mest ballinnehav
* Johnsen utlignet rett før pause
* Welo med ny utligning på straffespark


Kamprapport

Det var lite som tydet på fotballstemning på Dalgård denne lørdagen. Et guffent høstvær som minnet om vinteren med knapt noen plussgrader og sludd rett i fleisen, samtidig som det var stusselige 40 tilskuere som fant veien under tribunetaket.

De fikk se hjemmelaget ta ledelsen etter et kvarter på et godt plassert skudd via tverrliggeren, men Tiller ga aldri opp.

Blåtrøyene hadde ballen i to tredjedeler av kampen og styrte det meste, men det var ikke akkurat korte sekvenser mellom de farlige målsjansene.

På overtid i første omgang tok Espen Johnsen ansvar og hamret inn 1-1 i lengste hjørne fra skrått hold.


Dramatikk i begge ender

Samme kampbilde skjedde også etter sidebytte, der Tiller hadde ballen mest mens Byåsen lå veldig lave og ventet på det perfekte kontringsøyeblikket.

Øyeblikket kom, men ikke på kontring. På et frispark fra 17 meter smalt det i nærmeste hjørne til 2-1 i det 90. spilleminutt, og Tiller-spillerne fryktet et fjerde strake tap.

Men blåtrøyene kjørte på videre, og to minutter på overtid ble det mer dramatikk. Et godt innlegg fra Jørgen Valleraunet siktet mot Magnus Aasarød i feltet, som ble regelrett bokset i bakken av vertenes sisteskanse. Dommeren dømte først frispark mot Aasarød, men etter at en årvåken assistentdommer konfronterte med hoveddommeren, ble det dømt et korrekt straffespark. Sindre Welo var sikker som at vinteren har ankommet Trøndelag og fikset 2-2 på siste spark på ballen.


Dermed kunne Tiller innkassere et verdifullt poeng som kan ha stor betydning når man skal avslutte tellingen om to uker.

Neste seriekamp er også årets siste hjemmekamp på TOBB Arena Sør. Lørdag 23. oktober kl.13.00 kommer Orkla på besøk.


Kampfakta

Byåsen TF 2 - 2 Tiller IL
1-0 15'
1-1 Espen Johnsen 45+1'
2-1 90'
2-2 Sindre Myrvold Welo 90+4'

11. serierunde Norsk Tipping-ligaen avd. 5
Lørdag 16. oktober 2021 kl.16.00
Gule kort Tiller: Magnus Aasarød (38'), Henning Borgen Gladsø (67'), Jørgen Kjøsnes Valleraunet (79')
Tilskuere Byåsen Arena (Dalgård): 40


Laget

Sondre Kroglund, Magnus Bjerke, Sindre Myrvold Welo, Henning Borgen Gladsø, Jørgen Kjøsnes Valleraunet, Espen Johnsen, Fredrik Sjøvold (k), Brede Frøysa, Espen Amandus Mathiassen, Magnus Aasarød, Jonathan Smerkerud Frønes.

Bytter:
69' Bjerke --> Alexander Kvalvik
69' Johnsen --> Andreas Druzkowski
77' Mathiassen --> Fredrik Myrvold
90+4' Aasarød --> Andreas Arukwe

Ubenyttede reserver: Christian Grindvold, Steffen With Størseth, Jonas Krokstad Aune.


0 Kommentar

Før avspark: Byåsen TF - Tiller

Postet av Marius L. Larsen den 15. Okt 2021

Herrer A tar turen til Dalgård lørdag ettermiddag for å kjempe seg tilbake på vinnersporet.

Herlige jubelscener fra Træff-kampen. Blir det mer å juble for på lørdag?


Kampinformasjon

🏆 11. runde Norsk Tipping-ligaen avd. 5
📅 Lørdag 16. oktober 2021
⏰ Kl.16.00
🏟 Byåsen Arena
💻 DirekteSport.no


Tror du Tiller scorer mange mål i år?
Støtt blåtrøyene gjennom offensive Målklubben


Reprise fra sist?

De blåkledde fra Tillerbyen har store planer om å returnere til vinnersporet i oppgjøret mot toppfotballklubben fra Dalgård.

Tiller har gått på tre strake nederlag etter fire strake seiere, og forrige oppgjør mot Træff kunne ha bikket begge veier. Espen Mathiassen utlignet til 1-1 rett før pause, men et tidlig mål i andre omgang gjorde at Tiller ikke klarte å svare romsdalingene.

Blåtrøyene møtte Byåsen Toppfotball i første treningskamp i sommer. Da vant Tiller 3-2 selv etter å ikke ha vært på sitt aller ypperste.

Siste fem kamper:
 Tynset 1 - 2 Tiller
 Tiller 1 - 0 Volda
❌ Kolstad 4 - 3 Tiller
❌ Tiller 1 - 3 Strindheim TF
Tiller 1 - 2 Træff


Snudde dårlig trend forrige helg

Etter en solid start på sesongen med bare ett tap på sine fem første kamper, falt Byåsen Toppfotball nedover tabellen i Norsk Tipping-ligaen.

På de fire neste oppgjørene ble det bare ett poeng borte mot nedrykkstruede Melhus, men så fikk de en opptur sist helg.

Borte mot jumbolaget Tynset slet de seg til en sterk 3-1-seier på et vanskelig underlag, og de passerte dermed Tiller på tabellen på målforskjell.

Siste fem kamper:
❌ Byåsen TF 0 - 2 Aalesund-2
❌ Byåsen TF 2 - 3 Orkla
🔘 Melhus 1 - 1 Byåsen TF
❌ Byåsen TF 0 - 2 Molde-2
✅ Tynset 1 - 3 Byåsen TF


To skal testes

Tiller kommer til dette oppgjøret med en god og morsom treningsuke på feltet. Det rapporteres om god stemning til tross for knepne tap de siste ukene, og de er klare for å gi alt i jakten på en ny trepoenger mot Byåsen TF.

Forrige kamp mot Træff manglet blåtrøyene blant annet Robin Hermanstad og Jonathan Smerkerud Frønes, men begge skal testes tett opp mot kampstart på lørdag.

En som høyst sannsynlig er ute, er Magnus Bjerke, som fremdeles ikke er helt bra etter et ribbeinsbrudd borte mot Tynset for en drøy måned siden.


Kampen mot Byåsen TF blir ikke oppdatert med tekst på Twitter grunnet mediaansvarligs trenerverv på J17 som skal til Gjøvik.


0 Kommentar

Tiller til Gjøvik

Postet av Marius L. Larsen den 13. Okt 2021

J17 reiser til Gjøvik for å spille finalespillet i uoffisielt NM, Adidas Cup, i helga.

Keeperduoen Ayla Latifi (t.v.) og Marita Flataunet går sammen med Elisabeth Sagfjæra (i bakgrunnen) for gull i helga.


De blåkledde fra Tillerbyen gjør seg klare til en heidundrende fotballhelg i høstferien, og det skal ikke bare foregå innenfor Trøndelags fylkesgrenser.

Lørdag og søndag skal J17 spille om Trøndelags ære i Adidas Cup, det mange forbinder med et uoffsielt Norgesmesterskap.

På veien til finalehelga gjorde Tiller rent bord i gruppespillet med seiere over Strindheim, Ranheim og Charlottenlund. Som beste treer gikk sistnevnte videre til 8-delsfinale, men der valgte de å trekke laget før møtet med Tiller.

I kvartfinalen ble det en svært spennende mot hardtsatsende Heming, et lag Tiller slo knepent i semifinalen i talentcupen på Hamar - der Tiller for øvrig vant gull.

Rikke Olufsens 1-0-scoring på Fåvang stadion sørget for ellevill jubel og en plass i den kommende finalehelga.


Kan kopiere 2017

For Tiller har vunnet denne turneringen tidligere. Tilbake i 2017, da Tiller ble Norgesmestere, vant J02/03 en drøss av turneringer på veien mot det ultimate målet. De var også innom Adidas Cup, og i J15-klassen møtte de mange tøffe lag, men de kapret gullet etter en solid 6-2-seier over Skedsmo i finalen.

Finalene på Gjøvik inneholder lag fra 13 til 19 år i begge kjønn. Så det blir folksomt i Hans Olav Lahlums hjemby denne helga.

Tiller skal opp mot Askøy fra Bergen i semifinale, som slo Lillehammer 3-1 i sin kvartfinale.

En eventuell finale spilles mot vinneren av Bogafjell fra Sandnes og mer kjente Strindheim.


Adidas Cup for Tiller J17

Semifinale
Lørdag kl.16.30 Askøy - Tiller

Bronsefinale spilles kl.09.00.
Finale spilles kl.15.45.


Se oppdaterte resultater her


Mediaavdelingen har allerede fått flere forespørsler fra publikum om denne helga dekkes på sosiale medier, og svaret er selvfølgelig ja.

Semifinalen og den eventuelle finalen vil bli dekket med detaljerte tekstoppdateringer på Twitter, og følg med ellers i våre kanaler for hva som skjer på innsiden gjennom en slik cuphelg.

Dersom noen av kampene blir streamet, skal vi selvsagt gi beskjed om det.


Forza Tiller!


0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline